Мінветеранів підрахувало, що після завершення війни кількість ветеранів та членів їхніх сімей становитиме близько 5 – 6 мільйонів осіб. До цього має бути готовий і український бізнес, який у 2024 році збільшив кількість вакансій на 82%.
Про це повідомляє 24 Канал з посиланням на слова керівника проекту з працевлаштування ветеранів "Назустріч" у Work.ua Анастасії Розлуцькій.
Видання зазначає, що портал Work.ua має окремий проект "Назустріч", у рамках якого запустили своєрідний чек-ап для бізнесу, щоб перевірити, наскільки українські компанії готові до найму ветеранів.
«Близько 80% компанії усвідомлюють важливість та необхідність працевлаштування ветеранів. Проте лише 37% компаній зазначають, що мають безбар'єрний та інклюзивний простір, і готові вкладатися у це фінансово. Зрештою, питання безбар'єрності – це не лише питання бізнесу, а й держави, зокрема», – прокоментувала каналу Анастасія Розлуцька.
За її словами, як суспільство, так і бізнес має розуміти, що внаслідок повномасштабного вторгнення Росії кількість людей з інвалідністю в Україні суттєво зросте. Минулого року було опубліковано статистику, що близько 50 тисяч людей вже є з ампутаціями.
"Роботодавці також усвідомлюють необхідність вказувати у вакансіях, що вони запрошують ветеранів. З опитаних компаній таку опцію впровадили лише 42%, така ж частина готова віддавати перевагу ветеранам за рівних умов з іншим кандидатом", – наголосила Розлуцька.
Повідомляється, що вона також зауважила, що вакансії, які найчастіше пропонують ветеранам, є найпопулярнішими вакансіями на загальному ринку праці. Йдеться про менеджера з продажу, продавця-консультанта, вантажника, касира тощо. При цьому найрідше вакансії ветеранам пропонують у категоріях "Топ-менеджмент", "керівництво вищої ланки" (менше 6% вакансій) та "Краса, фітнес, спорт" (3%).
«Можна говорити про певну стереотипність у сприйнятті, з якою доведеться працювати, щоб її подолати. Наприклад, те, що ветерани не можуть працювати у сфері краси чи займати топ-посади», – повідомила керівник проекту.
Видання також зазначає, що найбільшу кількість роботи ветеранам пропонують роботодавці на Київщині та ті, що шукають віддалених працівників. За ними слідують роботодавці з Львівської, Дніпропетровської, Одеської та Івано-Франківської області. Оскільки саме у цих регіонах спостерігається найбільша кількість вакансій загалом.
Водночас, повідомляється, що у співвідношенні за часткою вакансій для ветеранів перша позиція, на диво, належить Херсонщині. Потім іде Тернопільщина, Львівщина та Миколаївщина. Найменше вакансій у такому співвідношенні у Харківській, Донецькій та Полтавській областях.
"Впливає певна трендовість цієї теми на ринку праці. Ми бачимо, що у цих регіонах вона краще "підсвічена". Також нестача робочої сили змушує бізнес звертати увагу на різні категорії населення", – резюмувала Розлуцька.
Раніше ми писали про те, що грошова компенсація на придбання власного житла за трьома житловими програмами Мінветеранів вже надходить на власні рахунки ветеранів та сімей загиблих захисників та захисниць.