У Збройних Силах України є можливість отримати додаткові гроші під час переїзду на нове місце служби («підйомні» — авт.), а також компенсацію за оренду житла («піднайом» — авт.). Проте ці кошти можуть отримати лише ті, хто уклав контракт з ЗСУ.
Про це пише АрміяІнформ.
Видання зазначає, що «піднайом» – це, по суті, компенсація за оренду житла за місцем проходження служби. Вона виплачується в тому випадку, якщо у військовослужбовця немає власного житла на цій території. Однак оформлення компенсації — процедура не дуже проста і швидка. А також може вимагати певних витрат, зокрема на отримання довідок.
Повідомляється, що підставою для виплати є рапорт військовослужбовця, а також перелік документів, визначений постановою Кабміну №450. Але якщо пройти цей шлях і все оформити, то можна отримати досить хороші суми компенсації.Зокрема, на 2024 рік встановлено такі розміри:
- у Києві – 4560 гривень на місяць;
- в обласних центрах – 3420 гривень;
- в інших населених пунктах – 2280 гривень.
При цьому для військовослужбовців, які мають трьох і більше членів сім'ї, суми компенсації зростають у півтора рази.
Водночас, як пише видання, «підйомні» – це допомога, яка надається у разі переїзду військовослужбовців на нове місце військової служби до іншого населеного пункту у зв'язку з призначенням на військову посаду, зарахуванням на навчання до військових навчальних закладів та військових коледжів або навчальні центри, термін навчання в яких складає шість місяців і більше, без збереження посади за колишнім місцем служби або у зв'язку з передислокацією військової частини. Або після закінчення військових навчальних закладів з призначенням на посади в частині в інших населених пунктах.
Повідомляється, що підйомна допомога виплачується у розмірі місячного грошового забезпечення на військовослужбовця та 50 відсотків місячного грошового забезпечення на кожного члена його сім'ї, який переїхав з ним на нове місце військової служби і кожного члена його сім'ї, що переїхав разом із ним.Також виплачуються добові за кожний день перебування в дорозі на військовослужбовця та кожного члена його сім’ї, який переїхав разом з ним.
При цьому членами сім'ї вважаються:
- дружина (чоловік) незалежно від віку та працездатності;
- діти військовослужбовця та його дружини (чоловіка), у тому числі усиновлені, які не досягли повноліття;
- непрацездатні батьки чи усиновителі військовослужбовця та його дружини (чоловіка).
Зазначається, що підйомна допомога виплачується не більш як за два переїзди військовослужбовця протягом календарного року. Вона виплачується з наказу командира військової частини, який видається з рапорту військовослужбовця. Крім того, у наказі зазначається, чи є дружина (чоловік) військовослужбовцем. У разі необхідності командир може організувати перевірку достовірності даних про переїзд членів сім’ї військовослужбовця. Якщо і чоловік , і дружина є військовослужбовцями, підйомна допомога на кожного з них виплачується за новим місцем військової служби, на членів сім’ї — з місячного грошового забезпечення одного з них.
«Отримувати «підйомні» та «піднайом» можуть військовослужбовці, які проходять службу за контрактом, або за призовом осіб офіцерського складу. На жаль, у мобілізованих військовослужбовців такої можливості немає. Але це може бути одним з мотиваційних чинників для підписання контракту зі Збройними Силами України», – пише видання.
Раніше ми писали про те, що українські захисники, які сьогодні захищають чи захищали країну раніше, мають право оформити пільги щодо оплати житлово-комунальних послуг.