Ринок праці: у яких регіонах України зараз найбільше вакансій

Пальма першості серед областей, куди релокувались підприємства у 2022 році, належала Закарпаттю, але ситуація змінюється.
Ринок праці: у яких регіонах України зараз найбільше вакансій
Van Tay Media / unsplash.com

Аналіз пропозицій роботи з півтисячі міст свідчить: ярмарок вакансій на заході поступово вщухає, тоді як на сході шанс знайти роботу – завдяки локальній міграції – за останній рік збільшився.

Про це пише "Економічна правда".

Читайте також:

Зазначається, що в перший рік великої війни бізнес масово переміщався на захід країни, куди релокувались підприємства, Пальму першості серед областей, куди релокувалися підприємства, тоді взяло Закарпаття. Цей регіон обирали 40% усіх переміщених бізнесів.Завдяки цьому в розрахунку на довоєнну чисельність населення Закарпаття разом із столичним регіоном стали лідерами за кількістю вакансій на 100 тис. жителів: понад 300. Івано-Франківщина та Львівщина теж мали високі показники.

Повідомляється, що столичний регіон і найзахідніші області досі утримують лідерство щодо відносного рівня пропозицій на ринку праці. Проте дані за останній рік свідчать про певну зміну тренду. У розрізі регіонів найбільший приріст нових оголошень спостерігається в Києві та області, а також, як не дивно, у північних та східних регіонах України.

«Середня кількість вакансій у Києві та містах-супутниках з квітня 2023 року зросла на чверть: з 20 тис. до 25 тис., свідчать проаналізовані дані сайту пошуку роботи, це на 1,1 тис. більше, ніж рік тому. ці регіони та бізнес у них приходять до тями від шоку першого року війни за стабільної, а іноді й більшої чисельності населення», - пише видання.

Зазначається, що чисельність жителів Києва завдяки внутрішньо переміщеним особам вже перевищила довоєнні показники, що підтверджуються представниками міської влади. Така ж тенденція характерна для Дніпропетровщини: за даними Міжнародної організації з міграції (МОМ), з початку великої війни до серпня 2024 року область залишили 144 тис. осіб, а приїхали 455 тис..

Водночас, повідомляється, що Запорізька область втратила 433 тис. осіб, а придбала лише 226 тис., але завдяки внутрішньо переміщеним особам у межах області населення Запоріжжя, ймовірно, не зазнало істотних змін (83% переміщень – до обласного центру).

Також зазначається, що навіть у Донецькій області за останній рік баланс вакансій формально не змінився – область має 215 відкритих вакансій. З очевидних причин такі міста як Курахове чи Селидове вибули з ринку праці, а Покровськ у листопаді скоротив кількість вакансій удвічі.

«Краматорськ та Слов'янськ показали різке зростання. У кожному з них зараз утричі більше вакансій, ніж рік тому, і знову не через втрату свого населення. За даними МОМ, найбільші потоки переміщень у межах області зафіксовані саме на Донбасі (90%). Іншими словами, краматорська агломерація приймає найбільшу кількість місцевого населення із прифронтових районів», - наголошує видання.

інфографіка
інфографіка / epravda.com.ua

інфографіка
інфографіка / epravda.com.ua

Раніше ми писали про те, що в Україні на запит від Міністерства економіки та Держслужби зайнятості розробили мобільний додаток для пошуку роботи, який можна завантажити в App Store та Google Play.



ТОП-Новини

x
Для зручності користування сайтом використовуються куки. Докладніше...
This website uses Cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more... Ознайомлений(а) / OK