МОЗ уже перевірило близько 1000 випадків, з яких 188 особам рішення про інвалідність скасували. Міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко повідомив про значні зрушення у реформуванні медико-соціальної експертної служби (МСЕК) та виявлення зловживань у сфері встановлення інвалідностей.
Про це повідомляє "Дзеркало тижня" з посиланням на слова міністра в ефірі телемарафону.
Зазначається, що, за його словами, 388 осіб викликали на повторний огляд у профільні установи.
"Цей процес показує, що рано чи пізно все стає очевидним. Закликаю лікарів у експертних групах працювати виключно у правовому полі", - зазначив Віктор Ляшко.
Він нагадав, що з 1 січня 2025 року медико-соціальні експертні комісії припиняють існування як окремі юридичні особи.
«Затверджено перелік діагнозів, за якими інвалідність встановлюється довічно, без необхідності проходження повторних оглядів раз на рік чи два. Цей підхід закріплений нормативними актами МОЗ та постановами Кабінету Міністрів і буде реалізований у 2025 році», - повідомляє видання.
Крім того, Ляшко закликав медичних експертів працювати виключно у правовому полі та не допускати корупційних схем. А реформа МСЕК має забезпечити прозорість у встановленні інвалідностей, зменшення бюрократичного навантаження на пацієнтів із хронічними чи невиліковними діагнозами, покращити взаємодію між медичною та соціальною сферами для надання якісних послуг людям з інвалідністю. Ці заходи спрямовані на усунення корупції, оптимізацію процесів та покращення підтримки людей з інвалідністю в Україні.
Раніше ми писали про те, що голову одного з департаментів КМДА викрили на отриманні фейкової інвалідності.