Після ухвалення відповідного Закону України до української армії повернулося понад 7 тисяч військових, які вперше самовільно залишили частини (СЗЧ). З них 4 тис. 396 осіб вже офіційно відновлено на військовій службі, щодо решти відбувається процес поновлення та закриття кримінальних проваджень.
Про це повідомляє прес-служба Державного бюро розслідувань.
Зазначається, що, згідно із законом, військовослужбовці, які самовільно залишили військові частини, можуть повернутися до своїх побратимів і продовжити службу без докорів сумління та конфліктів із законодавством України.
У відомстві нагадали, що закон набув чинності наприкінці листопада 2024 року. У ньому, зокрема, зазначено:
- Командир в/ч пізніше 72 годин із дня прибуття військового у частину продовжує дію договору чи служби, і навіть відновлює виплату грошового, продовольчого, речового та інших видів забезпечення.
- Також військовослужбовцям відновлюються пільги та соціальні гарантії, встановлені державою.
- Крім того, командир військової частини зобов'язується проінформувати про прибуття військового та продовження служби орган досудового розслідування та Військову службу правопорядку. Після цього розпочинається процедура закриття справи щодо бійця.
«Ця цифра (кількість тих, хто повернувся із СЗЧ – ред.), з кожним днем збільшується, адже Верховна Рада продовжила термін добровільного повернення на службу військовослужбовців, які самовільно залишили частину до 1 березня 2025 року», - наголосили в ДБР.
Раніше ми писали про те, що Верховна Рада підтримала законопроект №12076 про внесення змін до Закону України "Про військовий обов'язок та військову службу", який суттєво спрощує процедуру взяття на військовий облік призовників та модернізує систему взяття на зазначений облік загалом.