Нацбанк випустив підручник для школярів: чим він унікальний

З 1 вересня 2025 року Міносвіти запроваджує новий обов'язковий предмет - "Підприємництво та фінансова грамотність".
Нацбанк випустив підручник для школярів: чим він унікальний
ілюстративне фото / bank.gov.ua

Національний банк створили підручник "Підприємництво та фінансова грамотність" для школярів 8 класу загальноосвітніх закладів. Його метою є якісне впровадження нового шкільного предмета з фінансової грамотності.

Про це повідомляє пресслужба Нацбанку.

Читайте також:

Зазначається, що підручник НБУ отримав гриф "Рекомендовано Міністерством освіти і науки України" (наказ МОН від 24.01.2025 № 98), що підтверджує його відповідність чинним державним освітнім стандартам.

Повідомляється, що розроблений підручник не лише знайомить учнів із фінансовими поняттями, а й навчає застосовувати їх у повсякденному житті. Його мета - дати школярам практичні навички, які допоможуть відповідально управляти власними фінансами та ухвалювати обдумані рішення.

Серед авторів нового підручника: керівниця Центру фінансових знань "Талан" Вікторія Ролик, начальниця управління зі зв'язків з громадськістю та фінансової обізнаності Департаменту комунікацій НБУ Леся Войтицька та к.е.н., керівниця проєктів і програм управління стратегічного аналізу та планування Департаменту стратегії та планування Департаменту стратегії НБУ Олена Тригуб разом із ВД "Освіта".

У Нацбанку також розповіли, що робить цей підручник унікальним, а саме:

  • Професійна експертиза та накопичений досвід - Національний банк займається підвищенням фінансової грамотності українців уже майже 10 років, з них понад п'ять років - у межах мандата.
  • Сучасний дизайн і структура - матеріал викладено логічно та доступно з актуальними питаннями, мотиваційними історіями та практичними завданнями.
  • Діяльнісний підхід - дослідницькі завдання сприяють активному залученню учнів до процесу навчання.
  • Практичність - вправи, пов'язані з реальним життєвим досвідом, дадуть змогу учням сформувати корисні звички.
  • Зрозумілий виклад - складні терміни пояснені простою мовою з прикладами, що відповідають досвіду дітей.
  • Комплексний підхід - підручник доповнено електронним додатком і робочим зошитом, у яких пропонуються інтерактивні вправи, задачі різних форматів, шаблони аркушів управління власними коштами та глосарій.

Крім того в НБУ подбали про те, щоб педагоги також мали необхідні методичні ресурси для ефективного викладання предмета.

Так, додаткові матеріали для педагогів включають:

  • робочий зошит для учнів;
  • календарно-тематичне планування;
  • слайди для уроків для візуального супроводу;
  • посібник для вчителя з методичними рекомендаціями щодо проведення уроків та оцінювання знань учнів.

"Усі ці матеріали незабаром будуть доступні педагогам, які викладатимуть предмет "Підприємництво та фінансова грамотність", на спеціальному сайті від Національного банку. Наразі авторський колектив працює над створенням відеокурсу для 8 класу для платформи "Всеукраїнська школа онлайн", матеріалами для 9 класу та профільної школи. Ознайомитися з фрагментом підручника для 8 класу фахівців Національного банку можна на сайті", - повідомили в НБУ.

Довідково:

З 01 вересня 2025 року Міністерство освіти і науки України в закладах загальної середньої освіти запроваджує новий обов'язковий предмет - "Підприємництво та фінансова грамотність". У 2025/2026 навчальному році його почнуть вивчати всі українські восьмикласники та восьмикласниці, а у 2026/2027 навчальному році - продовжать вивчати предмет у 9 класі.

Раніше ми писали про те, що в Україні стартувала реєстрація на НМТ у 2025 році.



ТОП-Новини

x
Для зручності користування сайтом використовуються куки. Докладніше...
This website uses Cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more... Ознайомлений(а) / OK