9 травня російські хакери можуть посилити кібератаки на державні установи та критичну інфраструктуру. У зоні ризику також пересічні українці. Про це повідомила Держспецзв'язку в Telegram.
"Багато кібератак спрямовані на звичайних користувачів. Вони теж мішень російських хакерів, адже під час війни кожен українець може потенційно стати точкою входу для хакерів у інформаційну інфраструктуру країни", - йдеться в повідомленні.
Зазначається, що у свята активізуються також звичайні кіберзлочинці, які хочуть вкрасти гроші, отримати доступ до облікових записів і шантажувати користувачів.
Держспецзв'язку підготувала перелік заходів, які допоможуть убезпечитися від кібератак:
- змінити пароль у всіх важливих сервісах - у пошті, месенджері, на смартфоні;
- переконатися, що паролі не були скомпрометовані в налаштуваннях безпеки браузера;
- використовувати генератор паролів;
- завести окрему пошту для розсилань та інших повідомлень;
- видалити всі зламані програми, особливо якщо вони були завантажені з російських сайтів, торентів тощо;
- установити двофакторну аутентифікацію в месенджерах, пошті, інших сервісах;
- не відкривати повідомлення від незнайомців, не переходити за посиланнями, не надсилати іншим посилання від незнайомців, які містять заклики до дії;
- довіряти лише перевіреним джерелам - офіційним сайтам державних установ, місцевої влади, медіа та їхеім перевіреним аккаунтам у соцмережах;
- не відкривати листів на пошті про розіграші, виграші, державну допомогу та інші обіцянки чогось безкоштовного.
Також українцям рекомендують установити антивірус на смартфон та комп'ютер, установлювати оновлення програмного забезпечення на гаджети, видалити російське програмне забезпечення, створити на зовнішній носій резервну копію даних.
У Держспецзв'язку наголосили, що користувачі можуть звернутися до Кіберполіції в разі кібератаки.
Раніше ми писали, що урядова команда реагування на комп'ютерні надзвичайні події України CERT-UA, що діє при Держспецзв'язку, попереджає про нову кібератаку на державні органи.