Україна зупиняє транзит газу до Європи через ГВС "Сохранівка"

Унаслідок військової агресії РФ проти України ряд об'єктів ГТС перебуває на території, контрольованій російськими військами та окупаційною адміністрацією.
Україна зупиняє транзит газу до Європи через ГВС "Сохранівка"
Иллюстративное фото / depositphotos.com

Україна із середи, 11 травня, припиняє транзит газу до Європи через газовимірювальну станцію (ГВС) "Сохранівка", що знаходиться на окупованій Росією території. Про це повідомила пресслужба Оператора ГТС України.

"Оператор ГТС України (ОГТСУ) повідомляє про настання форс-мажорних обставин, які унеможливлюють подальше транспортування газу через ГВС "Сохранівка" та прикордонну компресорну станцію (КС) "Новопсков", які знаходяться на окупованій території", - йдеться в повідомленні.

Зазначається, що КС "Новопсков" є першою з компресорних станцій української ГТС у Луганській області, через яку здійснюється транзит майже третини газу (до 32,6 млн куб. м на добу) з Росії до Європи.

Читайте також:

"Унаслідок військової агресії РФ проти України ряд об'єктів ГТС перебуває на території, контрольованій російськими військами та окупаційною адміністрацією. Наразі ОГТСУ не може здійснювати оперативно-технологічний контроль за КС "Новопсков" та іншими активами, розташованими на цих територіях", - повідомляє Оператор ГТС України.

До того ж втручання окупаційних сил у технологічні процеси, зміни режимів роботи об'єктів ГТС, включаючи несанкціоновані відбори газу з транзитного потоку, поставили під загрозу стабільність та безпеку роботи всієї української газотранспортної системи.

Згідно з чинним транзитним контрактом ці дії є форс-мажорними обставинами, що унеможливлюють виконання зобов'язань на точці з'єднання ГВС "Сохранівка", а також прикордонній компресорній станції "Новопсков", які наразі не контролюються ОГТСУ.

Читайте також:

"З урахуванням вищезазначеного ОГТСУ інформує, що з 07:00 11 травня 2022 року приймання газу до ГТС України у фізичній точці з’єднання "Сохранівка" здійснюватися не буде", - йдеться в повідомленні.

При цьому для виконання транзитних зобов'язань перед європейськими партнерами в повному обсязі та згідно з умовами договору можливий тимчасовий перенос недоступних потужностей із фізичної точки з'єднання "Сохранівка" на фізичну точку з'єднання "Суджа", що знаходиться на контрольованій Україною території.

Раніше ми писали, що у квітні в Росії було вироблено 61,15 млрд куб. м газу, що на 5,2% менше в порівнянні з аналогічним періодом минулого року.ТОП-Новини

x
Для зручності користування сайтом використовуються куки. Докладніше...
This website uses Cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more... Ознайомлений(а) / OK