Інтерпол розшукує власника "Мрії" Андрія Гуту, який довів підприємство до банкрутства

Топ-менеджер вивів з агрохолдингу "Мрія" на особисті рахунки щонайменше $100 млн.
Інтерпол розшукує власника "Мрії" Андрія Гуту, який довів підприємство до банкрутства
Ілюстративне фото / depositphotos.com

Родина Гут заснувала і багато років керувала сільгосппідприємством “Мрія”, яке було одним з найбільших виробників зерна в Україні. Найсильніший вплив на ухвалення рішень у компанії мав молодший син Андрій Гута. 

За даними розслідування, кредиторами “Мрії” були потужні фінансові установи - IFC, Альфа банк, Credit Agricole, Deutsche Bank DBU, Erste, ПУМБ та ін. У 2014 році агрохолдинг оголосили банкрутом. Сумарний борг підприємства перед кредиторами та інвесторами становив близько $1,4 млрд. 

Згодом з'ясувалося, що Андрій Гута роками виводив з «Мрії» на рахунки своїх офшорних компаній мільйони доларів. За допомогою двох таких компаній була куплена розкішна вілла у горах Баварії. Вона вважалася найдорожчою на німецькому ринку нерухомості.

Дані проєкту SuisseSecrets підтверджують, що кошти за віллу було відправлено з рахунку у банку CreditSuisse. Загалом у цьому банку за 2008-2013 рр. Андрієм Гутою було відкрито 13 корпоративних та 3 особисті рахунки. Корпоративний рахунок «Мрії» з найбільшим залишком близько $243 млн. як мінімум у п'яти випадках використовувався Гутою для покупки акцій кіпрських компаній-прокладок.

Наприклад, в арбітражному документі, який отримав міжнародний Центр з дослідження корупції та організованої злочинності (OCCRP) ліквідатор “Мрії” Кріс Яковідес заявив, що Гута використовував цей рахунок агрохолдингу у CreditSuisse лише для фіктивного переказу грошей. Так, 19 грудня 2011 року на нього надійшло $37,9 млн. А вже через кілька днів $21 млн було перераховано двом компаніям на Британських Віргінських островах, які належали Андрію Гуті. 

Загалом, під приводом купівлі акцій офшорних компаній з активами $12 тис. Андрій Гута вивів з рахунків агрохолдингу "Мрія" на особисті рахунки щонайменше $100 млн. У 2019 році на Кіпрі було видано європейські ордери на арешт шахрая. А в 2020 році було видано міжнародне «Червоне повідомлення» - запит Інтерполу до правоохоронних органів проханням знайти й тимчасово заарештувати Гуту-молодшого. 

Наразі відомо, що після банкрутства "Мрії" Андрій Гута живе у Швейцарії та веде активну бізнес-діяльність у сфері стартапів. Наразі “Червоне повідомлення” Інтерполу перебуває саме у цій європейській країні, яка досі не видала шахрая міжнародній поліції.x
Для зручності користування сайтом використовуються куки. Докладніше...
This website uses Cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more... Ознайомлений(а) / OK