Білорусь не хоче платити за російський газ у рублях: У чому причина

Згідно з контрактом із "Газпромом", Білорусь повинна платити за газ із розрахунку 128 дол. за тисячу кубометрів.
Білорусь не хоче платити за російський газ у рублях: У чому причина
Білорусь поки що не платить Росії за газ / gettyimages.com

Білорусь затримує платежі РФ за газ. Це пов'язано з тим, що штучне зростання курсу російського рубля зробило ціну надто високою для Мінська. Про це пише "Наша Нива", посилаючись на джерела.

Згідно з контрактом із "Газпромом", Білорусь має платити за газ із розрахунку 128 дол. за тисячу кубометрів. Журналісти зазначають, що при цьому Мінськ потрапив до пастки, яку сам поставив.

Читайте також:

"У політичних цілях білоруська адміністрація тривалий час добивалася переходу на платежі за енергоносії в російських рублях. Після початку війни рішення про перехід на оплату в рублях було прийнято. Але не тільки для Білорусі, Москва зажадала того ж від газових компаній Євросоюзу. При цьому Росія штучно підняла курс російського рубля як до долара, так і до євро та білоруського рубля", - йдеться в повідомленні.

Наголошується, що нині російський рубль коштує 56 рублів за долар, ринковий курс становив би, можливо, від 80 до 120. При цьому комфортний для Білорусі - 75-80, яким він був до повномасштабного вторгнення РФ в Україну.

Читайте також:

"Мінськ не проводить платежі за поточним курсом: зробиш один транш - і всі інші доведеться робити за умовами першого, такою є політика "Газпрому", - розповіло поінформоване джерело.

Таким чином Білорусь зараз не платить, а вичікує, поки рубль ослабне, або поки не вдасться змінити формулу ціни в угоді.

"Поки що торгуються", - додало джерело.

Раніше ми писали, що президент РФ Володимир Путін підписав указ про переведення розрахунків за газ із "недружніми" країнами в рублі.x
Для зручності користування сайтом використовуються куки. Докладніше...
This website uses Cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more... Ознайомлений(а) / OK