Українців попереджають про нову аферу з кол-центрами

Українців попереджають про нову аферу з кол-центрами
Ілюстративне фото / depositphotos.com

У Києві та Львові могли поновити роботу шахрайські кол-центри, які вже колись працювали під загальною назвою «Мілтон-груп» і були зачинені після гучного міжнародного розслідування. Сьогодні ці офіси під іншими назвами активно набирають співробітників за оголошенням в інтернеті, чим наражають людей на небезпеку кримінальної відповідальності, йдеться в розслідуванні УНІАН.

Кілька років тому було викрито злочинний синдикат «Мілтон груп», який «розвів» понад тисячу жертв із багатьох країн світу. Розслідувачі пов’язували «Мілтон груп» з двома громадянами Грузії Давидом Тодуа та Іраклієм Дадівадзе, які могли мати впливові зв’язки серед колишніх грузинських високопосадовців, - йдеться у матеріалі.

Тоді ділки працювали під назвами Lime Consulting, CryptoMB, VetoroBanc, AurumPro, Cryptobase, CryptoKartal, Effire group та triada provide. Сьогодні аналогічні «розводи» можуть вестися під іншими назвами, зокрема, Supportlab. Ця компанія набирала співробітників у кол-центри за оголошеннями з сумнівним змістом, який натякає на чергову аферу, пояснив експерт, приватний детектив Руслан Болгов. Він одразу впізнає почерк пройдисвітів: «Потрібен гарний хлопець, який володіє якимись вміннями і хоче жити яскраво. Це все вода, яка заздалегідь зазиває «клієнта» на «розвод»… «Якщо ви вмієте налаштувати Вайбер, ви нам підходите». Ну, це ж маячня!».

Цікаво, що офіс фірми Supportlab, куди журналіста запросили на співбесіду, вже наступного дня зачинили – як йдеться у матеріалі, там провели обшуки. Втім шахрайські кол-центри можуть працювати за іншими адресами, які перевірили журналісти: у Львові вул. Шевченка 111, вул. Наукова 7д, вул. Зелена 238. У Києві бул. Тараса Шевченка, 37/122, вул. Пимоненка, 13, пр. Перемоги, 31.

Працювати в таких компаніях небезпечно та протизаконно, пояснюють експерти. Адже така потрібна під час війни робота виявляється, нажаль, шахрайством в особливо великих розмірах групою осіб за попередньою змовою і карається позбавленням волі на строк від 3 до 8 років або навіть більше, розповів «Грошам» юрист Сергій Бреус.

«Кримінальна відповідальність за статтею шахрайство наступає тоді, коли особа можливо і не усвідомлювала, але повинна була. Або легковажно розраховувала», - каже юрист.ТОП-Новини

x
Для зручності користування сайтом використовуються куки. Докладніше...
This website uses Cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more... Ознайомлений(а) / OK