Куди варто вкладати гривню під час війни: У Мінфіні дали пораду

Міністр фінансів зазначив, що вірить у гривню як у грошову одиницю.
Куди варто вкладати гривню під час війни: У Мінфіні дали пораду
Міністр фінансів України Сергій Марченко / mof.gov.ua

Наразі українську гривню потрібно вкладати у військові облігації. Під час війни та високої інфляції це дозволить зберегти кошти, розповів міністр фінансів Сергій Марченко в інтерв'ю РБК-Україна.

Він зазначив, що вірить у гривню як у грошову одиницю.

"Зараз ми пропонуємо по інструменту трохи довше 1 року - 16% (ставка за ОВДП, - ред.), це досить суттєва компенсація. Я не впевнений, що є бізнес, який запропонує більший заробіток", - сказав міністр.

Читайте також:

За його словами, депозитні рахунки теж можуть використовуватися як інструмент зберігання коштів і як мінімум часткового покриття інфляції. Утім, зростання ставок за депозитами принаймні в банках залежить від такої необхідності для фінустанов.

"Банально підвищувати ставки, не розуміючи, як потім це віддавати, це для банків певні ризики. Банки не можуть нескінченно нарощувати пасивну базу, не маючи при цьому реальних інструментів, де і як інвестувати цей ресурс", - пояснив Марченко.

Щодо кредитування банками він сказав, що під час війни це може бути тільки за рахунок держпрограми "5-7-9".

Читайте також:

"Адже все інше кредитування фактично померло. А після підвищення облікової ставки Національним банком про кредитування взагалі варто забути. Єдине, що може кредитувати, - це програма "5-7-9", за якою уряд частково компенсує відсоткові ставки", - вважає міністр.

З початку війни за держпрограмою профінансовано кредити на 43 млрд гривень, де 70% ресурсу отримали сільськогосподарські компанії, додав Марченко.

Раніше ми писали, що Міністерство цифрової трансформації України планує запустити нові послуги на порталі та в застосунку "Дія". Незабаром українцям стануть доступні військові облігації та цифрове пенсійне посвідчення.ТОП-Новини

x
Для зручності користування сайтом використовуються куки. Докладніше...
This website uses Cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more... Ознайомлений(а) / OK