Чистий продаж валюти Нацбанком із початку війни сягає 15 млрд доларів

Для утримання курсової стабільності Нацбанк змушений проводити масивні інтервенції з продажу валюти на ринку.
Чистий продаж валюти Нацбанком із початку війни сягає 15 млрд доларів
Ілюстративне фото / depositphotos.com

З початку війни в Україні чистий продаж валюти Національним банком наближається до 15 млрд дол., а разом із продажем на ринку валюти Мінфіном - до 18 млрд дол. Про це повідомив заступник голови НБУ Сергій Ніколайчук.

Читайте також:

Зазначається, що для утримання курсової стабільності Нацбанк змушений проводити масивні інтервенції з продажу валюти на ринку.

"Ба більше, для мінімізації витрачання резервів НБУ постійно адаптує свої валютні обмеження, підвищив на початку червня облікову ставку з 10% до 25% і наприкінці липня скоригував обмінний курс на 25%", - йдеться в повідомленні.

Читайте також:

Ці заходи разом із надходженням міжнародної допомоги (загалом із початку війни вже більше 19 млрд дол. США) дають змогу утримувати обсяг міжнародних резервів на відносно достатньому рівні - 25,4 млрд дол. США на кінець серпня.

За словами Ніколайчука, у найближчі місяці ситуація з платіжним балансом виглядає керованою. Водночас ризики залишаються високими через потенційну ескалацію терористичних атак з боку РФ.

Публікація НБУ в Facebook
Публікація НБУ в Facebook

Раніше ми писали, що 21 липня 2022 року Національний банк України скоригував офіційний курс гривні до долара США на 25% до 36,56 грн/дол.ТОП-Новини

x
Для зручності користування сайтом використовуються куки. Докладніше...
This website uses Cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more... Ознайомлений(а) / OK