Продавав унікальні скарби: в Україні викрили "чорного археолога"

"Археолог" виставив знахідку ІІІ століття для продажу на інтернет-аукціоні.
Продавав унікальні скарби: в Україні викрили "чорного археолога"
Правоохоронці викрили "чорного археолога" / gp.gov.ua

В Україні викрили діяльність так званого "чорного археолога", який здійснював незаконну торгівлю культурними цінностями. Про це повідомили в Офісі Генерального прокурора.

За даними слідства, чоловік відкопав старожитності у вигляді срібного поясу на території Хмельницької області. Згідно з висновками спеціалістів Національного музею України, йдеться про знахідку, датовану серединою ІІІ століття.

Читайте також:

"Вона пов’язана з військовою культурою давніх германців у період, коли вони мігрували через територію сучасної України з Північної Європи до Чорного моря", - йдеться в повідомленні.

Надалі "археолог" виставив знахідку для продажу на інтернет-аукціоні. Він реалізував артефакти одному з зареєстрованих на ресурсі покупців.

Як наголосили у відомстві, знайдений скарб, який має особливу історичну, наукову, художню чи культурну цінність, було незаконно привласнено.

Згідно з чинним законодавством України предмети археології не можуть бути предметами продажу, колекціонування приватними особами та вивозитися за межі держави.

Читайте також:

Під час проведення обшуків за місцями проживання викритих осіб на території Хмельницької та Кіровоградської областей правоохоронці вилучили унікальний скарб ІІІ століття пояси готів, 787 монет, наконечники від стріл, фрагменти стародавніх прикрас на 450 предметів.

Наразі встановлюється легальність походження вилучених археологічних предметів. Після проведення експертизи знайдені старожитності можуть бути передані на зберігання до музейних фондів.

Раніше ми писали, що київські митники виявили спробу переслати за кордон без дозвільних документів старовинну металеву зброю.ТОП-Новини

x
Для зручності користування сайтом використовуються куки. Докладніше...
This website uses Cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more... Ознайомлений(а) / OK