Старі та зношені банкноти: НБУ роз'яснив особливості обміну іноземної валюти

Якщо банкнота має ознаки значного зношення або пошкодження незалежно від її року випуску, клієнту можуть запропонувати здійснити операцію інкасо.
Старі та зношені банкноти: НБУ роз'яснив особливості обміну іноземної валюти
Ілюстративне фото / depositphotos.com

Національний банк України надав роз'яснення щодо обміну готівкової іноземної валюти. Про це повідомила пресслужба НБУ.

Читайте також:

"На основі аналізу звернень громадян виділимо дві ключові проблеми: перша виникає під час обміну іноземних банкнот з ознаками значного зношення або пошкодження, друга - банкнот давніх років випуску", - йдеться в повідомленні.

Якщо банкнота має ознаки значного зношення або пошкодження незалежно від її року випуску, клієнту можуть запропонувати здійснити операцію інкасо. Її можуть здійснювати уповноважені установи, що мають відповідний договір з іноземним банком-кореспондентом. 

Читайте також:

Прийняті на інкасо банкноти надсилаються іноземному банку-кореспонденту для обміну й отримання придатних до обігу банкнот. Комісійну винагороду за здійснення таких операцій банки стягують згідно з установленими ними тарифами, інформація про які має бути розміщена в доступному для клієнта місці.

"Зважаючи на суттєве ускладнення логістичних шляхів під час повномасштабної війни і пов'язане з цим зростання прямих затрат банків на здійснення такого передавання валюти для обміну, уповноважені установи поступово збільшують комісії за операції інкасо", - пояснили в НБУ.

Читайте також:

Також Нацбанк розповів про обмін готівкової іноземної валюти, що не має ознак зношення або набула під час обігу ознаки незначного зношення, незалежно від року випуску.

Так, уповноваженим установам заборонено встановлювати обмеження щодо номіналу та року емісії банкнот іноземної валюти, які є законним платіжним засобом на території відповідної іноземної держави, з якою здійснюються валютно-обмінні операції. 

Зокрема це стосується й здійснення операцій із банкнотами всіх номіналів доларів США, що випускалися Федеральною резервною системою з 1914 року й дотепер.

Читайте також:

"Національний банк України не ухвалював жодних нормативно-правових актів, що передбачають заборону здійснення валютно-обмінних операцій з іноземною валютою, зокрема обмін доларів США серії 1996 року та тих, що були випущені в обіг раніше", - зазначила пресслужба.

Отже, уповноважені установи зобов'язані приймати банкноти іноземної валюти, які за дизайном й елементами захисту повністю відповідають зразкам та описам і не мають ознак зношення або набули під час обігу одну чи кілька ознак незначного зношення.

Читайте також:

"У разі відмови обмінювати валюту на підставі року випуску Національний банк готовий приймати звернення від громадян для проведення відповідних перевірок", - наголосив регулятор.

Він попередив, що в разі виявлення фактів порушення вимог чинного законодавства та нормативно-правових актів НБУ до порушників застосовуватимуться заходи впливу.

Раніше ми писали, що Комітет ВР із питань фінансів, податкової та митної політики заслухав інформацію Національного банку про додаткові заробітки валютних обмінників на "зношених" купюрах.



ТОП-Новини

x
Для зручності користування сайтом використовуються куки. Докладніше...
This website uses Cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more... Ознайомлений(а) / OK