В Україні змінився алгоритм реєстрації нових авто: що потрібно знати водіям

Нововведення спрощують державну реєстрацію нових транспортних засобів і не стосуються вживаних автівок.
В Україні змінився алгоритм реєстрації нових авто: що потрібно знати водіям
Ілюстративне фото / Getty Images

6 серпня 2023 року набула чинності постанова Кабміну №437, яка вносить зміни до процедури першої реєстрації на території України нових автомобілів. Про це повідомили в Головному сервісному центрі МВС.

Читайте також:

"Завдяки цим змінам автосалони зможуть реєструвати транспортні засоби від імені покупця без необхідності нотаріального оформлення довіреності, а також необов'язковими тепер стають "транзитні" номерні знаки", - йдеться в повідомленні.

Тепер таку довіреність сторонам можна підписати просто в автосалоні й без нотаріуса. Довіреність, а також акт-приймання передачі транспортного засобу формується за допомогою Єдиного державного реєстру, на них можна накласти електронний цифровий підпис або підписати паперовий бланк.

Читайте також:

"Завдяки тому, що автосалони можуть генерувати акти приймання-передачі транспортних засобів в електронному вигляді, а також завдяки скасуванню обов'язкового огляду нових транспортних засобів експертною службою МВС отримання "транзитних" номерних знаків для разових поїздок при реєстрації нового авто теж стає необов'язковим. Покупець може відмовитися від них, інформація про що буде вказана в акті огляду та/або приймання", - розповіли в МВС.

Після оформлення необхідних документів між покупцем та продавцем представник автосалону може відвідати сервісний центр МВС замість покупця та отримати свідоцтво про реєстрацію ТЗ на ім'я покупця й номерні знаки. При цьому автомобіль може взагалі не залишати територію салону, а новому власнику залишається лише забрати зареєстрований транспортний засіб у продавця.

Читайте також:

"Ці нововведення спрощують державну реєстрацію нових транспортних засобів і не стосуються вживаних автівок", - додали у відомстві.

Раніше для такої реєстрації покупець мав звернутися до нотаріуса для оформлення довіреності, якщо хотів доручити реєстрацію автівки продавцеві. Окрім цього, було необхідно закріпити червоні номерні знаки для разових поїздок, аби транспортний засіб міг доїхати до сервісного центру МВС.

Нагадаємо, з 7 серпня в Україні запрацювала нова сервісна послуга, яка дозволяє громадянам вибирати та бронювати бажаний номерний знак для авто.ТОП-Новини

x
Для зручності користування сайтом використовуються куки. Докладніше...
This website uses Cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more... Ознайомлений(а) / OK