Державне гуманітарне житло надається як первинна допомога українцям, які рятуються від збройної агресії РФ і ще не знайшли собі житло в Чехії. Про це повідомляє Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець.
За його словами, така допомога надається за наявності вільних місць та подання заяви на таке житло через Крайові центри допомоги Україні (KACPU).
Омбудсмен розповів, що з 1 вересня 2023 року державне гуманітарне житло, яке розміщене в Центральночеському краї, надаватиметься лише через KACPU у Кладні та KACPU у Кутній Горі та може бути надане в будь-якому населеному пункті цього регіону за наявності вільних місць.
Житло надається на обмежений період, тривалістю 150 днів, що починається з наступного дня після дати надання першого тимчасового захисту. Після закінчення 150 днів право на державне гуманітарне житло втрачається автоматично.
Однак категорії вразливих осіб мають право проживати в гуманітарному житлі безкоштовно й після закінчення 150 днів.
До категорії вразливих осіб відносяться:
- особи віком до 18 років;
- особи, які старше 65 років;
- особи, які доглядають за дитиною віком до 6 років;
- люди, які мають посвідчення особи з інвалідністю (в т.ч. особи, які доглядають за особою з інвалідністю);
- особи, які навчаються в Чехії у віці до 26 років;
- вагітні жінки.
"Якщо термін дії вашого тимчасового захисту закінчився або ви раніше відмовились від нього, ви не матимете права на отримання безкоштовного гуманітарного житла знову", - йдеться в повідомленні.
Раніше ми писали, що в Польщі поступово змінюється ставлення до українських біженців. Можна помітити незначне зростання негативних настроїв.