Скільки коштує утримання одного мобілізованого в Україні: експерт назвав суму

Стало відомо, скільки Україні коштує утримання одного військовослужбовця.
Скільки коштує утримання одного мобілізованого в Україні: експерт назвав суму
Українські військові / facebook.com/GeneralStaff.ua

В Україні один мобілізований обходиться державному бюджету щонайменше в 1,3 млн грн щорічно. Про це "Громадському радіо" повідомив виконавчий директор Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин.

Читайте також:

"У цих грошах до 40% оплата праці, далі виплати військовослужбовцям. Це лише середня цифра, тому що треба розуміти, що для тих, хто на передку, ця цифра зростає. Далі йде харчування, мінімальний обсяг обладнання, озброєнь, боєприпасів. І ще раз говорю: це мінімальна цифра", - пояснив він.

За словами експерта, фактична кількість мобілізованих на сьогодні становить 1,1 млн грн.

Читайте також:

"Навіть якщо з тих чи інших причин людина або помирає, або отримує інвалідність, все рівно держава лишається зобов’язаною людині. Тобто навіть з 1,3 млн на людину, якщо рахувати на всіх мобілізованих, це 1,7 трлн грн на рік. І це весь обсяг доходів державного бюджету на 2024 рік. Увесь обсяг. Це ще не рахуючи обов'язкові виплати по 15 млн", - розповів Пендзин.

Він зазначив, що всі соціальні видатки, усе, що стосується підтримки бізнесу, усі субсидії, перерахування коштів із бюджету до Пенсійного фонду фінансуються за рахунок запозичень.

Читайте також:

"Тобто оті 37,5 млрд доларів, які цього року ми маємо десь випросити, вони не мають жодного відношення до фінансування війни... Виходячи з цих цифр, які я назвав, навіть мобілізація додаткових 100 тисяч людей - це 130 мільярдів гривень плюс", - додав експерт.

Раніше ми писали, що 12 квітня на засіданні Кабінету Міністрів була підтримана пропозиція Міністерства оборони щодо оновлення розміру грошових виплат військовослужбовцям та поліцейським. Тепер вони будуть отримувати більшеТОП-Новини

x
Для зручності користування сайтом використовуються куки. Докладніше...
This website uses Cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more... Ознайомлений(а) / OK