В Україні планують зменшити втрати електроенергії завдяки "розумним мережам": що відомо

Впровадження технології "розумних мереж" дозволить зменшити втрати електроенергії в електромережах в цілому по Україні на 6 млрд кВт-год щорічно.
В Україні планують зменшити втрати електроенергії завдяки "розумним мережам": що відомо
Ілюстративне фото / depositphotos.com

Міністерство енергетики України схвалило дорожню карту розвитку "розумних мереж", яка передбачає впровадження автоматизації та цифрових рішень на всіх рівнях енергосистеми. Це потрібно для того, щоб зробити її більш збалансованою та захищеною в умовах війни, повідомила пресслужба Міненерго.

Читайте також:

Згідно з дорожньою картою відновлення пошкоджених російськими атаками об'єктів планується здійснювати з застосуванням "розумних" технологій. Зокрема, технології "мікромереж" є більш стійкими до воєнних факторів та природних лих.

"Впровадження технології "розумних мереж" дозволить зменшити втрати електроенергії в електромережах в цілому по Україні на 6 млрд кВт-год щорічно. Також це вплине на зменшення річного індексу SAIDI (показник тривалості перерв в електропостачанні) орієнтовно до 100 хвилин, що відповідає середньому показнику країн ЄС", - йдеться в повідомленні.

Зазначається, що дорожня карта розвитку "розумних мереж" передбачає також активний розвиток систем автоматичного моніторингу, контролю, регулювання та захисту мереж, систем вимірювання й збору інформації, зокрема, систем "розумного обліку електроенергії", значна увага приділятиметься кібербезпеці.

Читайте також:

У низці операторів системи розподілу, зокрема, державних Хмельницькобленерго, Запоріжжяобленерго, Харківобленерго, Миколаївобленергу, уже реалізуються пілотні проєкти з розвитку "розумних мереж".

Раніше ми писали, що 20 травня в Україні будуть діяти графіки вимкнення електроенергії. Це стосується як населення, так і промислових споживачів.ТОП-Новини

x
Для зручності користування сайтом використовуються куки. Докладніше...
This website uses Cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more... Ознайомлений(а) / OK