Україна та Португалія підписали важливу угоду: про що йдеться

Португалія стала 12-ю країною, з якою Україна уклала двосторонню безпекову угоду
Україна та Португалія підписали важливу угоду: про що йдеться
Володимир Зеленський та Луїш Монтенегру / president.gov.ua

28 травня в Лісабоні президент України Володимир Зеленський і прем'єр-міністр Португалії Луїш Монтенегру підписали двосторонню Угоду про співробітництво у сфері безпеки. Про це повідомила пресслужба Офісу президента.

Читайте також:

Угода закріплює зобов'язання Португалії підтримувати Україну для відновлення її територіальної цілісності в межах кордонів 1991 року, включно з територіальним морем.

Португалія надасть щонайменше 126 млн євро військової підтримки цього року. Також вона підтверджує участь у коаліції F-16, міжнародній коаліції спроможностей морської безпеки, а також у програмі закупівлі боєприпасів великого калібру, зусиллях із розмінування та зміцнення морської безпеки.

Читайте також:

Окремі блоки угоди присвячені двосторонній співпраці в галузі оборонної промисловості, розвідці, боротьбі з організованою злочинністю та пропагандою, а також протидії хімічним, біологічним, радіологічним та ядерним ризикам.

Україна та Португалія координуватимуть і зміцнюватимуть спільні зусилля для підтримки нашої країни на її шляху до майбутнього вступу в НАТО.

У блоці щодо політичного співробітництва йдеться про підтримку Української формули миру, притягнення агресора до відповідальності, посилення санкцій проти РФ та спільну роботу над створенням механізму надання компенсації за збитки, втрати або шкоду, спричинені російською агресією.

Читайте також:

Португалія стала 12-ю країною, з якою Україна уклала двосторонню безпекову угоду.

Раніше ми писали, що в Брюсселі президент України Володимир Зеленський та прем'єр-міністр Бельгії Олександр Де Кроо підписали двосторонню Угоду про співробітництво у сфері безпеки та довгострокову підтримку.ТОП-Новини

x
Для зручності користування сайтом використовуються куки. Докладніше...
This website uses Cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more... Ознайомлений(а) / OK