"Потрібен час": в Укренерго розповіли, коли зможуть відновити ТЕС та ГЕС

Найбільш критична ситуація склалася на ТЕС та ГЕС, і швидко відновити ці пошкоджені електростанції технічно неможливо.
"Потрібен час": в Укренерго розповіли, коли зможуть відновити ТЕС та ГЕС
Ілюстративне фото / Getty Images

Наразі в Україні абсолютно безпрецедентні масштаби руйнувань енергосистеми через російські удари. Найбільш критична ситуація склалася на ТЕС та ГЕС, на відновлення яких знадобляться тижні, місяці та навіть роки. Про це заявив голова правління НЕК "Укренерго" Володимир Кудрицький.

Читайте також:

За його словами, в Україні не залишилося жодної гідроелектростанції, яка не була пошкоджена.

"Це не означає, що всі ті енергоблоки, які зараз не працюють, знищені назавжди. Але конкретно в цьому моменті в нас дійсно історичний рекорд того, наскільки низька потужність на теплових електростанціях. На гідроелектростанціях масштаб теж глобальний цих пошкоджень. Можна сказати, що немає практично жодної гідроелектростанції, яка не була ушкоджена. Ми маємо справу з абсолютно безпрецедентним масштабом руйнувань", - розповів Кудрицький.

Він зазначив, що наслідком цих руйнувань стали дефіцити електроенергії, які зараз є в українській енергосистемі. Їх неможливо перекрити навіть тим потужним імпортом, який заходить із Європи в нашу країну.

Читайте також:

"І погана новина в тому, що швидко відновити ці пошкоджені електростанції технічно неможливо. На це потрібен час: тижні, частіше - місяці, подекуди - роки", - додав голова Укренерго.

Раніше ми писали, що відновити зруйновану росіянами Каховську ГЕС можна буде через 6-7 років після деокупації регіону.ТОП-Новини

x
Для зручності користування сайтом використовуються куки. Докладніше...
This website uses Cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more... Ознайомлений(а) / OK