Перша декада листопада на валютному ринку має бути відносно спокійною. Часті різноспрямовані валютні коливання будуть незначними, що вказуватиме на відсутність якихось суттєвих кон'юнктурних змін. Про це сказав начальник департаменту казначейства Глобус Банку Тарас Лєсовий в коментарі РБК-Україна.
Банкір зазначив, що режим “керованої гнучкості” передбачає вільне курсоутворення, проте і регулятор за потреби може втрутитися на ринок, збільшивши обсяги інтервенцій.
"Звісно це може статися тоді, коли виникнуть передумови до різкого зростання попиту, адже превалювання покупців автоматично рухатиме курсові показники вгору", — заявив Лєсовий.
За його словами, впродовж 4-10 листопада основні “бортики” курсових змін будуть максимально звуженими: 41,30-41,55 грн/дол. Натомість узагальнені курсові межі перебуватимуть на рівні 41,1-41,7 грн/дол, 45-47 грн/євро (міжбанк) та 41,2-41,9 грн/дол, 45-47,5 грн/євро (готівковий ринок).
Лєсовий зазначив, що, як і раніше, готівковий ринок орієнтуватиметься на ситуацію на безготівковому. Тобто будь-які курсові зміни на ньому автоматично відбиватимуться на показниках в обмінниках та комерційних банках. Таким чином події на міжбанку диктуватимуть умови всьому ринку.
"Ближче до кінця листопада поточні курсові зміни стануть більш помітними: очікується, що до кінця року курс долара зможе досягти прогнозованої позначки, закладеної в держбюджет, — 42,1 грн/долар. Однак це станеться не сьогодні: такі зміни будуть малопомітними, поступовими. Нас очікує ще один тиждень курсового мінливого спокою та й надалі навряд чи стануться швидкісні зміни", — спрогнозував банкір.
Нагадаємо, за ua/finance/9750397-kogda-dollar-mozhet-stoit-45-griven-v-dragon-capital-sdelali-prognoz компанії Dragon Capital курс долара досягне рівня 45 гривень до кінця 2025 року.