Розмінуванням території України займаються понад 4000 саперів - Мінекономіки

Над очищенням української землі від мін та вибухонебезпечних предметів уже працюють понад 150 важких машин для розмінування, 69 операторів протимінної діяльності.
Розмінуванням території України займаються понад 4000 саперів - Мінекономіки
Ілюстративне фото / facebook.com/yulia.svyrydenko

Над очищенням української землі від мін та вибухонебезпечних предметів уже працюють понад 150 важких машин для розмінування, 69 операторів протимінної діяльності та понад 4 тисячі саперів. Про це повідомила перша віцепрем'єр-міністерка - міністерка економіки Юлія Свириденко під час виступу на форумі Demine Ukraine 2.0.

"Станом на 2022 рік 174 000 квадратних кілометрів території були потенційно забруднені мінами та іншими вибухонебезпечними предметами. Це для прикладу більше ніж 8,5 площ Словенії. Разом із партнерами, донорами, експертами ми зробили величезний крок уперед: понад 35 тис. квадратних кілометрів вдалося обстежити й повернути до продуктивного використання", - розповіла Свириденко.

Читайте також:

За її словами, мета уряду - повернути 80% потенційно забруднених територій до продуктивного використання протягом наступних десяти років. 

Міністерка зазначила, що цього року вдалося локалізувати виробництво техніки для розмінування від компанії DOK-ING, яка вже відкрила офіс в Україні. У червні їхня машина MV-4 першою отримала сертифікацію за новими міжнародними стандартами. 

Читайте також:

Також українські компанії працюють над власними розробками. Перша машина для розмінування саме українського виробництва також уже пройшла сертифікацію. Ще одна українська розробка має отримати сертифікат у грудні-січні.

У цьому році уряд також уніфікував процес сертифікації операторів протимінної діяльності. Завдяки цьому темпи сертифікації зросли вдвічі. До ухвалення постанови було 30 операторів, нині їх 69. 

Читайте також:

Також уряд і оператори залучають до розмінування сучасні інноваційні рішення: від дронів до штучного інтелекту, від машин дистанційного керування до лазерів. Вони постійно проходять тестування на полігонах, і частина розробок показала свою ефективність.

Завдяки аналізу супутникових знімків із залученням штучного інтелекту реалізується пілотний проєкт у Харківській області, аби дослідити пріоритетність розмінування. 

Читайте також:

Цього року уряд офіційно запровадив нову професію - демінер, почав видавати ваучери на навчання за цією спеціальністю. Також за підтримки UNDP пройшли навчання для ветеранів, які постраждали під час війни й прагнуть розміновувати землі. Зараз розпочався другий набір на цю спеціальність, конкурс дуже високий - 10 кандидатів на одне місце. 

Раніше ми писали, що Міністерство оборони України розширює можливості працевлаштування у сфері розмінування територій, зокрема для ветеранів та осіб з інвалідністю.



ТОП-Новини

x
Для зручності користування сайтом використовуються куки. Докладніше...
This website uses Cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more... Ознайомлений(а) / OK