Від запровадження експериментального проєкту сертифікації шкіл пілотів БПЛА, який стартував на початку жовтня, Міністерство оборони України видало сертифікати шкіл 33 організаціям. Про це повідомила пресслужба МОУ.
Метою проєкту є апробація нових підходів для нарощування обсягів підготовки майбутніх операторів, інструкторів та членів зовнішніх екіпажів безпілотних літальних апаратів і безпілотних авіаційних комплексів (БПЛА/БПАК) для Сил оборони України.
"Воювати мають дрони, а люди - ними керувати із безпечної відстані. Сьогодні керувати безпілотником - це вже не хобі, а вимога часу. У ЗСУ зросла кількість підрозділів безпілотних систем, є попит на такі вакансії. Саме тому ми маємо збільшувати кількість сертифікованих шкіл, де люди можуть пройти фахову підготовку", - наголосив заступник міністра оборони Анатолій Клочко.
Зазначається, що безпосередньо процесом займається Головне управління державної авіації України, з представників якого сформована комісія із сертифікації. Саме там розглядаються заяви від організацій, та протягом п'яти днів ухвалюється рішення про видачу сертифікату школи або аргументовану відмову в його видачі.
Сертифіковані школи до проведення практичного іспиту залучають представників навчальних центрів ЗСУ, інших складових Сил безпеки та оборони. За результатами складання практичного іспиту випускникам шкіл надаються сертифікати з рекомендаціями щодо присвоєння військово-облікової спеціальності (ВОС).
Випускники шкіл, які не є військовослужбовцями, можуть отримати ВОС після набуття статусу військовослужбовця та проходження базової загальновійськової підготовки.
Військовослужбовці, які проходять навчання в сертифікованих школах, можуть отримати військово-облікову спеціальність за результатами успішного складання практичного іспиту.
При цьому передбачено ведення списку сертифікованих шкіл та їх випускників. Це дозволить знати потенціал із підготовлених операторів БПЛА, а Сили оборони зможуть призначати фахівців на посади, що пов'язані з використанням безпілотних систем.
Раніше ми писали, що Україна та Литва підписали меморандум про взаєморозуміння, що передбачає спільне виробництво БпЛА та комплектуючих до них.