Рекомендації щодо управління сімейним бюджетом
Реклама

Рекомендації щодо управління сімейним бюджетом
Фото рекламодавця

Незважаючи на те, що мікропозики, кредит онлайн або в банках часом стають єдиним рішенням фінансових завдань, у довгостроковій перспективі важливо навчитися ефективно розподіляти доходи, щоб уникати боргів.

Основи управління сімейним бюджетом

Перший крок – це аналіз ваших фінансів. Складіть список усіх доходів, включаючи зарплату, додаткові джерела доходу (наприклад, фріланс, оренда майна, інвестиції), а також постійні та змінні витрати. Це допоможе вам зрозуміти, куди йдуть гроші і де можна скоротити витрати.

Після того як ви визначили ваші доходи та витрати, створіть місячний бюджет. Важливо не тільки врахувати всі обов'язкові витрати, а й закласти кошти на термінові потреби (наприклад, медичні витрати, купівля техніки) та заощадження. Намагайтеся не витрачати більше, ніж заробляєте.

Використовуйте метод «конвертів», який полягає в тому, що ви розподіляєте гроші за заздалегідь визначеними категоріями (наприклад, продукти, транспорт, розваги). Як тільки гроші в конверті закінчуються, вам потрібно скоротити витрати в цій категорії або перейти до більш економних варіантів.

Щоб уникнути звернення за кредитами у разі непередбачених витрат (наприклад, медичні рахунки або термінові покупки), важливо створити фінансову подушку безпеки. Це сума, яку ви можете відкладати щомісяця. Зазвичай рекомендується мати суму, що дорівнює хоча б 3-6 місяцям ваших основних витрат. Це непросто, особливо в умовах, що склалися, але до цього потрібно прагнути. Почніть із малого.

Створіть окремий накопичувальний рахунок або депозити, які можна використовувати лише у разі надзвичайних ситуацій.

Якщо плануєте великі покупки, такі як побутова техніка, меблі чи відпустка, почніть відкладати гроші наперед. Це допоможе уникнути ситуації, коли в останній момент вам потрібно взяти кредит, щоб здійснити покупку.

Як планувати витрати

Коли вам потрібно щось придбати терміново, наприклад холодильник або автомобіль, краще заздалегідь відкладати гроші або оформляти заощадження. Уникайте ситуацій, коли вам потрібно терміново взяти гроші у борг, тому що часу для накопичення забракло.

Якщо вам потрібно щось придбати, спочатку подумайте, як це вплине на ваш бюджет. Якщо покупка настільки важлива, що без неї не обійтися, то перевірте, чи немає у вас можливості заощадити чи взяти товар у кредит із нижчими відсотками, ніж у мікрофінансових організаціях.

Якщо вам все ж таки потрібна позичка на невеликий термін, зверніться до близьких людей. Позика у рідних та друзів не лише дозволить уникнути високих відсотків, але й дасть вам можливість погасити борг без зайвого тиску (залежить від стосунків із родичами).

Якщо мікропозика, наприклад, на Манівео, все-таки здається вам єдиним варіантом, постарайтеся оцінити всі можливі ризики та умови позики. Переконайтеся, що ви зможете вчасно повернути борг, і не беріть більше суми, яка вам потрібна. Уважно читайте договір, шукайте приховані платежі та перевіряйте загальну переплату, розмір штрафів та пені.

Мікропозика може бути зручна, коли потрібно покрити невідкладні витрати, такі як оплата медичної послуги, ремонт машини або домашня невідкладна покупка, якщо до зарплати ще кілька днів.

Якщо вам потрібно позичити невелику суму (наприклад, 1000 гривень), а термін позики становить кілька днів або тиждень, то мікропозика може бути вигіднішою за довгостроковий банківський кредит.
 

Ліцензія НБУ від 08.03.2024 р. на надання коштів та банківських металів у кредит, безстрокова.

  • Сума/ліміт кредиту, грн:  від 500,00 до 8000,00 грн (загальний кредитний ліміт по продукту від 500,00 грн до 35 000,00 грн)
  • Строк кредитування, дн./міс:  До 5 років (надається Дисконтний період кредитування від 3 до 65 днів, з можливістю продовження Дисконтного періоду) 
  • Реальна річна процентна ставка, відсотки річних: 2575,08% (з розрахунку на строк Дисконтного періоду 3 дні під Базову процентну ставку 357,7% річних з припущення користування кредитом протягом усього строку кредитування)
  • Комісії та інші платежі за кредитом (за наявності), грн  Комісія за надання кредиту, грн.* Від 25 грн. (для мінімального розміру кредиту 500 грн.) до 400 грн. (для максимального розміру мікрокредиту 8000 грн.) За лімітом по продукту - від 25 грн. до 1750 грн. (5% від суми виданого кредиту) *не застосовується до позичальників, що отримують кредит у кредитодавця вперше


x
Для зручності користування сайтом використовуються куки. Докладніше...
This website uses Cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more... Ознайомлений(а) / OK