Найбільші постачальники продуктів для армії: хто вони та в яких скандалах фігурували

«Держоператор тилу» у грудні-січні провів закупівлі на 19 мільярдів гривень.
Найбільші постачальники продуктів для армії: хто вони та в яких скандалах фігурували
Новорічні підряди на 19 млрд грн між собою розділили 10 фірм, які і раніше, були постачальниками продовольства для ЗСУ / Колаж: dengi.ua

«Держоператору тилу» (ГОТ) у 2024 році так і не вдалося змінити систему закупівлі продуктів харчування для армії. Монополісти зберегли свої позиції, отримавши контракти на 19 млрд гривень на останніх тендерах Міноборони. При цьому фірми-переможці торгів вже були помічені у різних скандалах і раніше були постачальниками продуктів для ЗСУ.

Про це пишуть "Наші гроші".

Читайте також:

Зазначається, що у грудні-січні "ДОТ" провів низку закупівель за каталогом продуктів із 360 позицій. Наразі укладено 15 контрактів на суму 18,4 млрд грн. Договір ще за одним лотом на 444 млн грн на етапі підписання. Термін постачання всіх комплектів – 29 червня.

"ДОТУ" не вдалося створити "чорний список" постачальників, які зривали контракти. 27 листопада 2024 року Шостий апеляційний адміністративний суд м. Києва визнав протиправною вимогу «ДОТ», згідно з якою учасники тендеру мали гарантувати, що на них раніше не накладалися санкції, які передбачають відмову від майбутніх господарських відносин. Цей пункт із тендерної документації було виключено», - повідомляє видання.

Журналісти також публікують досьє на ТОП-постачальників ДОТ у 2025 році. При цьому новорічні підряди між собою розділили 10 фірм, які і раніше, були постачальниками продовольства для ЗСУ, а саме:

  • ТОВ «Міт Пром» (Львів)

Має Станіслав Майстренко, а керує Ольга Михайлова, яка до листопада 2024 року була власницею підприємства. Для виконання контракту "Міт Пром" орендує склади, холодильні камери та транспорт у ТОВ "Міт Мікс" Назарія Березюка та Олександра Дмитровича з групи Тетяни Глиняної, скандально відомої підприємниці, яка заробляла на постачаннях Міноборони та купила низку готелів у Хорватії.

«Обидві компанії фігурують у кримінальному провадженні щодо ухилення від сплати податків постачальником продуктів для Міноборони. У серпні 2024 року БЕБ повідомило, що в рамках розслідування кримінального провадження вилучили понад 4,7 млн ​​євро неврахованих готівки. Також у жовтні цього року «Міт Пром» згадувалась через голку, виявлену в замороженій курятині. ДОТ партію відкликав», - наголошують журналісти.

Протягом 2024 року фірма на тендерила 9,24 млрд грн. Левова частина контрактів із ДОТ.

  • ТОВ «Буський консервний завод» (Львівська обл.)

Володіють Олена Муранова та Олександр Лапшин та Роман Соловей, а керує Марія Діжак. Фірма зареєстрована ще 1996 року, проте почала брати участь у закупівлях на Прозорро лише 2024 року.

«Як повідомляв Арсен Жумадилов, «кінцевий бенефіціар фірми, Олександр Лапшин отримав дві квартири в рамках грошової позики від фігуранта кримінального провадження Гринкевича через борг останнього». За даними видання «Цензор.НЕТ», компанія також була постачальником продукції компанії Гринкевича. Ще завод фігурував у справі про розкрадання коштів під час постачання неякісних консервів для Нацгвардії протягом 2017-2019 років», - пише видання.

За 2024 рік фірма натендерила 5,78 млрд грн . Все у ДОТ.

  • ТОВ «Контракт продрезерв 5» (Дніпро)

Засновниками є Євгенія Шелест та Діана Шаркун, а директором – Ганна Авілко. Шелест також володіє ТОВ «Театр трапези», яким керує Авілко, ТОВ «Фуд плюс», якою керує Оксана Біла та ТОВ «Гарна страва», яким керує Лариса Гаврилюк. В останньої фірми «Контракт продрезерв» орендує складські приміщення для виконання договору ДОТ. Транспорт фірма орендує у одеського ТОВ «Автоцентр Тірауто».

«І «Фуд плюс», і «Театр Трапези», і «Гарна Страва» до 2018 року належали Євгенії Хроплівій, дружині прокурора відділу прокуратури Дніпропетровської області Андрія Хроплівого. "StateWatch" раніше писав, що компанія належить до ряду "улюбленців" мерії Дніпра Борису Філатову. За матеріалами кримінальної справи ГУ НП, протягом 2017-2020 років ця компанія монополізувала сферу харчування у навчальних закладах міста та спрямовувала кошти на рахунки фіктивних компаній», - нагадують НГ.

З 2016 року фірма натендерила 9,26 млрд грн . Переважна кількість підрядів у Дніпропетровській області.

  • ТОВ «Гарна-страва» (Дніпро)

Орендує склади у ПП «Шері імпекс» якої Володіє Сергій Шаркун, колишній депутат Новомосковської міськради від «Батьківщини». 2015 року він балотувався до Дніпропетровської облради від Радикальної партії Олега Ляшка. Транспорт фірма орендує у ТОВ «СЕА транс» та ФОП Анастасія Якуша.

«Фірма у 2023 році була фігуранткою розслідування «Bihus.Info» щодо постачання продуктів для армії за завищеними цінами. Різниця між ціною, за якою фірма закуповувала продукти, та ціною постачання до Міноборони в один із місяців становила по картоплі 16,5-19,8 грн, капусті – від 20,5 грн, буряків – щонайменше 19 грн на кілограмі», - наголошують журналісти.

З 2017 року фірма натендерила 1,94 млрд грн.

  • ТОВ «Аделін» (Луцьк)

Фірмою управляє та володіє Тетяна Єлова. Вона також володіє БО «БФ «Вежа добра» і є бенефеціаркою у ТОВ «Птахи Волині» разом із Олександром Дикарєвим та Василем Власюком. Складські приміщення фірма орендує у ТОВ «Вербена», ТОВ «ЛП Інвест Строй» та ТОВ «Торгівельна мережа «Аванта», послуги з перевезення вантажів — у ПП «Транс-Атлас» та низки ФОП.

«Аделін» було створено у 2015 році, але держзамовлення стало отримувати лише у лютому 2024 року. За цей час фірма натендерила 1,68 млрд грн .

  • ТОВ «Асікс Груп» (Київ).

Володіє та керує Євген Лазоренко із Запоріжжя. До січня 2024 року засновником та директором був Вадим Квятковський, а до грудня 2022 року Євген Білий.

«StateWatch» писав із посиланням на рішення Господарського суду міста Києва, що «Асікс Груп» раніше постачала військовій частині неякісну харчову продукцію на суму 90 тис. грн. У 2020 році «Асікс Груп» згадувалася у кримінальній справі про постачання неякісної олії у житомирського КНП «Обласний протитуберкульозний диспансер», і більше ухвал не було. «Асікс Груп» разом із низкою інших підприємств серед яких «МК М'ясний» та «Агробутсервіс» фігурує у виробництві щодо ухилення від сплати податків. У ньому досліджуються обставини реалізації ТОВ "Нова-Снаб" продуктів харчування МОУ. Зокрема, за даними слідства, незважаючи на накладений у листопаді 2022 року арешт на рахунки ТОВ «Нова-Постач», у травні 2023 року його посадові особи з метою розтрати коштів МОУ здійснили низку незаконних безтоварних операцій шляхом перерахування коштів на ці підприємства». , - пише видання.

З 2017 року фірма натендерила 5,4 млрд грн .

  • ТОВ "Трейд Полтава" (Київ).

Володіє Інна Бузіна, керує Михайло Богопольський. Фірма зареєстрована 4 роки тому. Головний вид діяльності – техобслуговування та ремонт транспортних засобів. Аналітична система YouControl маркує суспільство як ризикове через часті дискваліфікації компанії на тендерах (не менше 60%). Також "Трейд Полтава" разом із Сергієм Саркісяном є співзасновником Приватної багатопрофільної фірми "Сако". Інна Бузіна раніше володіла ТОВ "Трейд Дніпро".

За даними "StateWatch" у 2023 році "Трейд Граніт Інвест" спільно з ТОВ "Трейд Полтава" намагалися зривати торги на постачання продуктів харчування через масові адміністративні позови. Аналогічні дії ці фірми робили на продуктових торгах ДОТ у лютому 2024 року.

З 2020 року фірма натендерила 999,6 млн. грн .

  • ТОВ "Мітформ" (Полтавська обл.)

Керує та володіє Олександр Скрипник. Компанія зареєстрована у липні 2022 року. Головний вид діяльності – виробництво м'яса. Участь у публічних закупівлях фірма почала брати у 2024 році, розпочинала з постачання м'яса в/год Нацгвардії. Компанія фігурує у виробництві БЕБ щодо ухилення від сплати податків ТОВ «Євро століття» як один із «ризикових» контрагентів.

Загалом за 2024 рік фірма натендерила 660 млн грн .

  • ТОВ «Охтирка м'ясопродукт» (Сумська обл)

Володіють директор Олександр Капусник та Альона Мороз. Капустник володіє ТОВ «Охтирка Агропродукт» з Віталієм Морозом, власником сільськогосподарського ТОВ «Україна». Останніми двома фірмами керує колишній старший оперуповноважений ГУ ДФС у Сумській області Віталій Нагорний.

«У 2019 році поліція підозрювала, що посадовці «Охтирка М'ясопродукт» під час виробництва м'яса надали офіційним органам неправдиві відомості шляхом використання підроблених документів із закупівлі тварин від ПАТ «Укргазвидобування» та реалізації готової продукції на адресу ТОВ «Аман Агро», яке має ознаки "фіктивності" ". Крім того, із судового реєстру відомо, що свого часу «Охтирка М'ясопродукт» постачав продукти ТОВ «Військторг», - йдеться у матеріалі.

Всього з 2016 року «Охтирка М'ясопродукт» отримав замовлення на суму 2,49 млрд грн.

  • ТОВ "Черкаський м'ясокомбінат" (намір підписати договір).

Зареєстровано два роки тому у Черкасах. Фірмою володіють Олександр Вакулін та Владислав Василенко, керує Олексій Іванченко. Вакулін є також керівником та співвласником компанії «Акваяр» та співвласником ТОВ «Згарський консервний завод». Як раніше повідомляв Арсен Жумадилов, м'ясокомбінат також був підрядником "Трейд Граніт Інвест".

З 2023 року фірма натендерила 481 млн грн. Контракт із ДОТ (на етапі підписання) зараз найбільший.

інфографіка
інфографіка / nashigroshi.org

Раніше ми писали про те, що Міноборони залучає до контрактів скандальні фірми та не пускає «білий» бізнес.



ТОП-Новини

x
Для зручності користування сайтом використовуються куки. Докладніше...
This website uses Cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more... Ознайомлений(а) / OK