В Україні перероблятимуть відпрацьовану гуму з військової техніки: деталі від МОУ

Зараз на складах військових частин нараховується понад 6000 тонн відпрацьованих шин колісних транспортних засобів, які потребують утилізації.
Ілюстративне фото / facebook.com/GeneralStaff.ua
Ілюстративне фото / facebook.com/GeneralStaff.ua

Міністерство оборони України налагоджує вторинне перероблення відпрацьованої гуми, насамперед із військової колісної техніки. З неї виготовлятимуть продукцію для ремонтних підрозділів Збройних сил. Про це повідомила пресслужба МОУ.

Читайте також:

Зазначається, що реалізація цього проєкту дозволить скоротити бюджетні витрати і забезпечити потреби армії в матеріальних засобах.

Зараз на складах військових частин нараховується понад 6000 тонн відпрацьованих шин колісних транспортних засобів, які потребують утилізації. Ринкова вартість послуг з утилізації наразі становить від 200 до 400 тис. грн за 1000 тонн.

"На рівні Міністерства було визнано доцільним будівництво власної лінії з перероблення. Це дасть змогу знизити витрати та забезпечити ремонтні підрозділи ЗСУ власною продукцією. Наприклад, гумовими матами. Якщо військові потреби будуть повністю забезпечені, можна буде розглянути виготовлення продукції для українських автодорожніх підприємств та будівельних компаній", - сказав начальник Управління відчуження та утилізації надлишкового військового майна Міноборони полковник Олег Коваль.

Читайте також:

Для створення лінії вже закупили відповідне вітчизняне обладнання, яке монтують на території однієї з військових частин безпосереднього підпорядкування Міноборони.

Лінію вже змонтовано на 80%. Вона дозволятиме переробляти 1000 тонн вторинної сировини на рік і випускати готової продукції на 1,2 млн грн щомісячно. З урахуванням економії витрат на утилізацію щорічний економічний ефект функціонування лінії складатиме до 15 млн грн.

Читайте також:

Очікується, що пусконалагоджувальні роботи будуть завершені найближчим часом, і вже в березні лінія вийде на проєктну потужність.

Коваль додав, що на складах військових частин підпорядкування Міноборони вже акумулювали 3000 тонн сировини для перероблення.

Раніше ми писали, що Міністерство оборони України розпочало ліцензоване виробництво сучасних FPV-дронів на базі одного з державних підприємств.



ТОП-Новини

x
Для зручності користування сайтом використовуються куки. Докладніше...
This website uses Cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more... Ознайомлений(а) / OK