Не один трильйон: скільки грошей потрібно витратити Європі на підтримку України та власну безпеку

Вже зараз існує розрив у наших потребах у відновленні та обіцяним фінансуванням, який становить близько 130 млрд доларів.
Dmytro Glazunov  / unsplash.com
Dmytro Glazunov / unsplash.com

Згідно з розрахунками Bloomberg Economics, підтримка України та нарощування військового потенціалу найбільших європейських держав можуть вимагати додаткових 3,1 трлн доларів протягом найближчих десяти років.

Про це пише Bloomberg.

Читайте також:

Аналітики вивчили витрати, пов'язані з майбутніми переговорами щодо врегулювання конфлікту, відновленням зруйнованої інфраструктури, забезпеченням оборони України, а також створенням у Європі потужних засобів стримування для запобігання подальшій російській агресії.

За попередніми оцінками, відновлення українських збройних сил за десятирічний період може коштувати 175 млрд доларів . Остаточна сума залежатиме від стану армії країни на момент досягнення угоди та обсягу території, яку належить захищати. Розгортання миротворчого контингенту чисельністю 40 тисяч людей вимагатиме близько 30 млрд доларів, проте президент Зеленський наголошує, що цих сил буде недостатньо.

Основна частина фінансування буде спрямована на зміцнення армій країн Євросоюзу, що призведе до збільшення сукупного оборонного бюджету приблизно до 3,5% ВВП. У рамках цієї стратегії планується закупівля артилерійських боєприпасів, систем протиповітряної оборони та ракетних комплексів, що дозволить посилити східні рубежі ЄС, підвищити швидкість розгортання збройних сил та значно розширити європейський оборонний сектор.

Якщо європейські держави залучатимуть кошти за рахунок позик, то за десятиліття обсяг їхніх боргових зобов'язань може збільшитись на 2,7 трлн доларів , зазначає Bloomberg Economics. Щоб забезпечити необхідний рівень фінансування, урядам доведеться переглянути бюджетну політику, налагодити взаємодію з промисловими підприємствами для реорганізації оборонного комплексу та, ймовірно, домовитись про спільний випуск боргових інструментів. Цей процес вимагатиме серйозних політичних рішень, стратегічного підходу та готовності до компромісів, які поки що продемонстрували далеко не всі країни ЄС, особливо в Західній Європі, де війну сприймають як віддалену загрозу. Крім того, Берлін, Рим і Париж продовжують заперечувати використання приблизно 300 млрд доларів заморожених активів російського центрального банку для допомоги Україні.

Економісти оцінюють витрати на відновлення пошкодженої інфраструктури України у 230 млрд доларів . Якщо країна отримає необхідне фінансування та буде досягнуто стійкої мирної угоди, це може стимулювати зростання в енергетичному, промисловому та будівельному секторах, згодом знизивши навантаження на економіки країн ЄС. Київ також зумів привернути увагу Дональда Трампа до своїх запасів критично важливих ресурсів, таких як уран, літій та графіт.

Проте наразі існує розрив між заявленими потребами України у відновленні та обіцяним фінансуванням, який становить близько 130 млрд доларів . Bloomberg Economics попереджає, що цей дефіцит може загрожувати перспективі економічного відродження країни та її довгострокову стійкість.

Раніше ми писали про те, що в середньому один день війни коштував Україні у 2024 році близько 5,7 млрд грн (142 млн доларів США).



ТОП-Новини

x
Для зручності користування сайтом використовуються куки. Докладніше...
This website uses Cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more... Ознайомлений(а) / OK