В угоді між Україною та Сполученими Штатами є шість ключових моментів.
Кабінет Міністрів ухвалив рішення, необхідні для підписання угоди між Україною та Сполученими Штатами про створення Інвестиційного фонду відбудови. Про це повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль.
"Скоро Україна зробить важливий крок у рамках реалізації Плану перемоги. Буде підписано угоду зі США про створення Інвестиційного фонду відбудови. В результаті роботи переговорних команд ця угода стала значно кращою. В угоді більше немає ні 500 млрд доларів боргу, ні якогось іншого", - сказав він.
Читайте також:
За словами прем'єр-міністра, угода матиме шість ключових позицій:
- Україна та США створюють Інвестиційний фонд відбудови, який буде спільною власністю та спільно управлятиметься урядами обох країн.
- Українські надра та ресурси залишаються українськими, вони не передаються ні у власність США, ні будь-кому іншому.
- Україна буде вносити до Фонду 50% майбутніх надходжень від своїх природно-ресурсних активів.
- США робитимуть внески до Фонду у вигляді коштів, фінансових інструментів та інших активів, критично важливих для відбудови України.
- Зібрані Фондом кошти будуть інвестуватися виключно в проекти відбудови України. Фактично йдеться про Фонд для майбутніх поколінь українців.
- В угоді враховані зобов'язання України в межах євроінтеграційного процесу. Тобто жодних протиріч і суперечностей із нашими євроінтеграційними зобов'язаннями не виникатиме.
Раніше ми писали, що з'явився фінальний текст так званої "Угоди про копалини" - міжурядової домовленості, яку мають підписати цього тижня Україна та США.