Україна володіє природними ресурсами, вартість яких оцінюють у 14,8 трлн доларів, при цьому надра Дніпропетровської області мають цінність у 3,5 трлн доларів. Про це повідомив старший економіст Центру економічних стратегій (ЦЕС) Володимир Ланда в коментарі для "СуспільнеільнеДніпро".
Про це повідомляє ЦЕС.
За його словами, за час війни Росія захопила близько 20% території України, включно з вугільними родовищами, які раніше були ключовим джерелом енергії для країни. У результаті обсяги видобутку різко скоротилися, опустившись до рівнів, зафіксованих понад століття тому.
""Якщо 50 років тому видобуток вугілля був понад 200 мільйонів тонн на рік, то зараз ми навіть одну десяту не видобуваємо. Ми на рівні 1910 року по вугіллю", - пояснює Володимир Ланда.
На думку експерта, окрім вугільних шахт, країна втратила і значну частину металургійних потужностей, а гірничодобувна галузь зіткнулася з серйозними логістичними труднощами. Незважаючи на це, природні ресурси продовжують залишатися важливим економічним активом. Залучення іноземних інвесторів у сферу видобутку та переробки корисних копалин може не тільки сприяти надходженню податків і створенню робочих місць, а й зміцнити економічну безпеку країни.

"Іноземний власник не зможе просто забрати виробництво у вантажівку і вивезти. Заводи і підприємства залишатимуться в Україні, а значить інвестори будуть зацікавлені в нашій безпеці", - додає економіст.
Раніше ми писали про те, що Кабінет Міністрів ухвалив рішення, необхідні для підписання угоди між Україною та Сполученими Штатами щодо створення Інвестиційного фонду відновлення.