Реструктуризація: в Україні зростають виплати за боргами

Із січня 2022 року по квітень 2025 року надходження від погашення реструктуризованих кредитів становили понад 1,15 млрд грн.
Oleksandr Brovko / unsplash.com
Oleksandr Brovko / unsplash.com

За минулий рік у 2,5 раза порівняно з 2022-м роком зросла сума надходжень до ліквідованих Фондом гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) банків за програмами реструктуризації кредитів.

Про це повідомляє пресслужба ФГВФО.

Читайте також:

Зазначається, що, за словами директора департаменту правового забезпечення Фонду Владислава Кадирова, юридичні особи стали частіше обирати програми реструктуризації.

"Якщо у 2022 році надходження за реструктуризацією кредитів складали близько 176 млн грн, то в 2024 році ця цифра збільшилась у 2,5 рази. Юрособи все частіше обирають погашення боргів на досить комфортних умовах з трьох ключових причин: це і можливість уникнути судових справ щодо стягнення заборгованості, і мінімізація ризиків, що можуть виникнути у разі продажу боргу, і прогнозованість фінансового навантаження. У будь-якому випадку поетапне добровільне погашення боргу обійдеться дешевше, ніж спроби уникнути виплат", - повідомив Владислав Кадиров.

За словами представника Фонду, неплатоспроможні банки в управлінні Фонду ведуть активну судову роботу зі стягнення заборгованості, зокрема, кількість судових справ сягнула показника в 30 тисяч на загальну суму - понад 280 млрд грн.

При цьому загалом із січня 2022 року по квітень 2025 року надходження від погашення реструктуризованих кредитів боржниками банків, що ліквідуються, склали понад 1,15 млрд грн, а саме:

  • 214,3 млн грн - надходження від погашення іпотечних кредитів фізичних осіб за програмою, затвердженою у 2018 році;
  • 204,8 млн грн - надходження від погашення кредитів фізичних осіб відповідно до Умов погашення кредитної заборгованості під час дії воєнного стану;
  • 731,2 млн грн - надходження від погашення кредитів суб'єктів господарювання.

Також зазначається, що для позичальників-фізичних осіб на період воєнного стану діють спрощені умови погашення кредитів. Для них застосовується 0,001% річних і 1 копійка комісії за умови, що боржник погашає від 10 тис. грн на місяць для іпотечних кредитів, 1 тис. грн - для інших кредитів (окрім карткових кредитів на понад 100 тис. грн - для таких кредитів погашення має становити 5 тис. грн на місяць). Позичальник може повністю погасити кредит на прийнятних умовах протягом періоду ліквідації банку.

Крім того, якщо кредитна заборгованість не погашається в повному обсязі протягом строку ліквідації банку, залишок заборгованості за реструктуризованими кредитами продається в останню чергу. При цьому для приєднання фізичних осіб до програми реструктуризації фізична особа-позичальник має подати до банку заяву про приєднання до умов погашення заборгованості та здійснити платіж на погашення заборгованості за кредитним договором у встановленому порядку.

Юридичним особам та ФОП, які мають кредит у банку, що ліквідується, потрібно звернутися до банку-кредитора для консультації щодо необхідного пакета документів та подальшого плану дій для проведення реструктуризації.

Також повідомляється, що на сьогодні понад 98% суб'єктів господарювання-позичальників банків, які звернулися до ліквідованого Фондом банку-кредитора щодо реструктуризації кредиту, отримали позитивне рішення. З них понад 93% виконують умови погашення боргу.

Раніше ми писали про те, що в січні-березні 2025 року Фонд гарантування вкладів фізичних осіб виплатив понад 224 млн грн відшкодування вкладникам банків, що виводяться з ринку.



ТОП-Новини

x
Для зручності користування сайтом використовуються куки. Докладніше...
This website uses Cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more... Ознайомлений(а) / OK