2024 року, згідно з даними Державної судової адміністрації, у судах було зареєстровано 3,1 мільйона справ - це на 0,3% більше, як порівняти з попереднім роком. Найбільший приріст продемонстрували кримінальні справи: їхня кількість зросла в 1,6 раза - з 332 тисяч у 2023 році до 528 тисяч у 2024-му. Також на 7% збільшилася кількість цивільних справ - з 982 тисяч до одного мільйона. При цьому основною категорією серед цивільних спорів залишаються справи про стягнення з українців боргів за ЖКП.
Про це свідчать дані Опендатабот.
Зазначається, що водночас у господарських та адміністративних судах зафіксовано зниження: кількість справ скоротилася на 14% і 11% відповідно. Падіння на 5% також спостерігається у сфері справ про адміністративні правопорушення.
Повідомляється, що найбільша кількість розглянутих справ торік стосувалася цивільних спорів - понад 1 мільйон, що становить 33% від загальної кількості. Кримінальні справи посіли друге місце з часткою 17%, а щодо адміністративних правопорушень - 15,9%. Раніше розподіл виглядав інакше: 31% припадало на цивільні справи, 29,7% - на справи про адміністративні правопорушення, і 15,9% - на адміністративні.
При цьому основною категорією серед цивільних спорів залишаються справи про стягнення заборгованостей за житлово-комунальні послуги - 298 тисяч випадків, що становить 28% від усіх цивільних справ. На другому місці - спори щодо позик і кредитів (126 тисяч, або 12%), за ними йдуть справи про розлучення - 120 тисяч, або 11,5%.
Щодо адміністративних судів, то тут лідирують соціальні справи, особливо пов'язані зі звільненими з державної служби - таких справ було 151 тисяча, що становить 33,7%. Також значна кількість звернень стосується пенсійного страхування - 85 тисяч справ (19%) і окремо - 22 тисячі (5%) у справах, пов'язаних із "чорнобильським" пенсійним забезпеченням.
У сфері господарських справ переважають справи наказного провадження - 7,3 тисячі (12%). За ними йдуть спори щодо постачання продукції, виконання робіт і надання послуг (9,4%), а також справи, що стосуються постачання енергоносіїв (7,6%).




Раніше ми писали про те, що Дніпровський суд зобов'язав жителя Дніпра виплатити рекордний штраф понад 500 тисяч гривень за втручання в роботу газового лічильника.