Продаж квартир, будинків та земельних ділянок: Ринок нерухомості впав майже втричі

Кількість купівель житла потроху росте, проте все ще складає менше третини від торішніх показників.
Продаж квартир, будинків та земельних ділянок: Ринок нерухомості впав майже втричі
Ілюстративне фото / depositphotos.com

За 9 місяців 2022 року нотаріуси посвідчили 224 тис. договорів із нерухомості, що у 2,7 раза менше ніж торік (598 тис. договорів). Про це повідомила платформа "Опендатабот".

Зазначається, що ситуація дещо покращилася в третьому кварталі, проте 2022 рік усе ще залишається провальним для ринку нерухомості.

Читайте також:

Так, більшість цих угод стосується купівлі-продажу квартир та житлових будинків (28%) і земельних ділянок чи паїв (38%). У 2021 році частка договорів із купівлі-продажу квартир та житлових будинків становила 36%, а земельних ділянок та паїв - 31% від загальної кількості посвідчених угод.

Купівлі квартир та житлових будинків у 2022 впали майже в 3,5 раза: з 218 тис. до 63 тис. угод. Провальним виявився ІІ квартал 2022 року. З квітня по травень було укладено лише 9,4 тис. договорів.

Читайте також:

При цьому ситуація з купівлею-продажем земельних ділянок та паїв краща: кількість угод за 2022 рік скоротилася лише удвічі. Якщо за три квартали минулого року було посвідчено 183 тис. договорів, то цьогоріч - лише 85 тис. У другому кварталі кількість угод впала до 11 тис.

Opendatabot

Стабільно незмінною залишається лише частка договорів, посвідчених приватними нотаріусами - 94% від загальної кількості угод

Раніше ми писали, що середня ціна одного гектара землі в Україні становить 52 462 грн.ТОП-Новини

x
Для зручності користування сайтом використовуються куки. Докладніше...
This website uses Cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more... Ознайомлений(а) / OK