Програму "єОселя" розширили: що можна буде придбати в іпотеку

Доступними для придбання в іпотеку стають приватні будинки, дуплекси й таунхауси.
Програму "єОселя" розширили: що можна буде придбати в іпотеку
Ілюстративне фото / depositphotos.com

26 січня набудуть чинності зміни до постанови Кабінету Міністрів №856, які передбачають суттєве розширення умов програми доступного іпотечного кредитування "єОселя". Про це повідомили в Міністерстві економіки України.

Читайте також:

Зокрема, доступними для придбання в іпотеку стають приватні будинки, дуплекси й таунхауси. 

Також збільшується можливість вибору житла для ветеранів та учасників бойових дій. Вони зможуть придбати квартиру під 7% річних у будинку, якому не більше 10 років для Києва та обласних центрів або без обмежень по терміну введення в експлуатацію для інших населених пунктів.

Читайте також:

"Це принципово важливі зміни, що мають дати новий поштовх для попиту на "єОселю", - прокоментувала міністр економіки Юлія Свириденко.

За її словами, також очікується інтеграція програми з "єВідновленням", коли після набуття чинності змін у відповідний закон громадяни зможуть використовувати житловий сертифікат як частину першого внеску за іпотекою.

За підсумками 2023 року за програмою "єОселя" було видано кредитів на загальну суму 8,85 млрд грн.

Читайте також:

"Таким чином обсяг кредитного портфелю програми лише на 0,06 мільярдів менше, ніж сума виданих українськими банками іпотек у довоєнному 2021-му році, який став рекордно успішним", - йдеться в повідомленні.

Загалом від початку роботи "єОселі" обсяг виданих кредитів вже перевищив 10 млрд грн. Завдяки цьому майже 6,7 тис. українських родин змогли придбати власне житло у всіх регіонах країни, крім тимчасово окупованих або тих, де ведуться активні бойові дії. 

Раніше ми писали, що Кабінет Міністрів удосконалив механізм підтвердження факту пошкодження іпотечного майна внаслідок війни.ТОП-Новини

x
Для зручності користування сайтом використовуються куки. Докладніше...
This website uses Cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more... Ознайомлений(а) / OK