Відновлення України: компанії інвестують сотні мільйонів доларів у виробництво будматеріалів

Частка вітчизняної продукції галузі перевищує 90%.
Відновлення України: компанії інвестують сотні мільйонів доларів у виробництво будматеріалів
Josue Isai Ramos Figueroa / unsplash.com

Київська школа економіки (KSE) у своєму дослідженні дійшла висновку, що частка вітчизняних будматеріалів в Україні перевищує 90%, а інвестиції в цю галузь уже становили майже 600 млн доларів.

Про це повідомляє прес-служба KSE.

У KSE зазначають, що абсолютна більшість необхідних будматеріалів може бути виготовлена в Україні, що обійдеться країні дешевше за імпорт і створить додаткові робочі місця, збільшивши надходження до держбюджету. Так, серед найважливіших будматеріалів значаться цемент, бетон, металоконструкції, цегла, скло, теплоізоляційні матеріали тощо.

Читайте також:

У той же час, як повідомляють у KSE, щоб підготувати вітчизняні потужності до необхідного для відновлення обсягу виробництва, знадобиться час і чималі інвестиції. Наприклад, щоб покрити потреби в цементі, потрібне будівництво клінкерних печей, яке може зайняти близько 2-3 років.

Як зазначають експерти Київської школи економіки, низка великих міжнародних компаній уже оголосила про свої інвестиційні проекти в Україні, а саме:

Група CRH, яка має три цементні заводи в Україні під брендом CEMARK, за час повномасштабного вторгнення вже інвестувала $80 мільйонів в Україну. Крім того, 2023 року компанія заявила, що спільно з ЄБРР планує придбати активи італійської Buzzi в Україні на $100 млн.

Kingspan - ірландська компанія з виробництва будівельних матеріалів - має намір інвестувати $300 млн у проект "Сірша". Там розраховують, що до 2026 року почне працювати виробничий кампус.

Українська компанія City One Development у 2022 році розпочала будівництво склозаводу в Київській області — єдине аналогічне підприємство в Україні було зруйновано у 2014 році. Задекларована вартість проекту становить €100 мільйонів , а на будівництво має піти кілька років. Згодом компанія оголосила про намір збудувати ще один аналогічний завод до 2025 року.

У рамках дослідження Київська школа економіки співпрацювала з ГО "Технології Прогресу", щоб використовувати дані з BRP.org.ua для оцінки існуючих проектів відновлення та відповідних потреб у будматеріалах. Оприлюднення результатів заплановане на липень 2024 року.

Раніше ми писали про те, що Програмою "єВідновлення" за рік скористалося понад 57 тисяч українців, які отримали від держави понад 11 млрд грн.ТОП-Новини

x
Для зручності користування сайтом використовуються куки. Докладніше...
This website uses Cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more... Ознайомлений(а) / OK