У Карпатах зимовий сезон уже стартував, а розпочався він символічно з першим снігом. Найпопулярніші курортні села та селища Карпат пропонують різне житло, в основному це будиночки та окремі кімнати. При цьому цього року ціни на оренду дещо вищі, але вартість більшою мірою залежить від місця.
Про це повідомляє 24 канал із посиланням на дані аналітики OLX Нерухомості станом на початок листопада.
Зазначається, що найдорожча оренда подобово традиційно в Поляниці – неофіційному Буковелі. Будинок тут можна зняти за 4750 гривень на добу. Це на 19% більше, ніж торік. А Татаров – на другому місці. Оренда будинку тут коштує 3200 грн за добу (+7% за рік). У Микуличині будинок коштуватиме дешевше, загалом 2 500 гривень. За рік ціни не змінились.
«Найпопулярнішими місцями для відпочинку на Львівщині є Славське та Сколе. Оренда житла у Сколе складає 2 250 гривень (+12,5% за рік), а у Славському – 2 000 гривень (+10% за рік)», - пише видання.
Водночас, повідомляється, що можливі й бюджетні варіанти. Так, житло в Яремчі коштуватиме 1800 гривень, що вже є бюджетнішим. Цікаво, що торік будинки в цьому містечку були на 10% дорожчі. Останні кілька років у Яремчі активно будують багатоквартирні житлові комплекси. Тому з часом ціни на оренду саме квартир будуть високі – у середньому 2400 гривень за добу.
Також у популярному серед туристів селищі Ворохта будинок можна орендувати за 1800 гривень на добу. Щоправда, минулого року було на 20% дешевше. Ціна за рік не змінилася у Яблуниці – 1 500 гривень за добу.
При цьому бюджетні варіанти можна знайти будь-де, навіть у популярному Славському. У такому разі слід шукати не окремі будиночки, а кімнати на базах відпочинку або номери в готелях. Наприклад, подобова оренда номера у Славському коштує 1 100 гривень, у Яремчі – 800 гривень, у Микуличині та Ворохті – 600 гривень.
Як пише видання, аналітики кажуть, що з початком "високого сезону", а у Карпатах це кінець грудня – початок січня, ціни зростуть значно. Це треба враховувати під час планування відпочинку.
Раніше ми писали про те, що жовтень приніс ринку оренди незначний спад вартості у половині областей України, зокрема у Кіровоградській та Хмельницькій. І все-таки в масштабі всієї країни ціна оренди зросла.