Ринок нерухомості: як в Україні змінився попит та ціни на «первинку» та «вторинку» у жовтні

Минулий місяць відзначився зниженням інтересу до первинного житла серед користувачів із усіх областей.
Ринок нерухомості: як в Україні змінився попит та ціни на «первинку» та «вторинку» у жовтні
Rostislav Artov / unsplash.com

Середня вартість за квадратний метр «первинки» у валюті у жовтні 2024 року дещо збільшилась у більшості областей України. Ціна переважно зростала в регіонах, віддалених від зони бойових дій, найбільше у Кіровоградській, Волинській та Івано-Франківській областях (11 – 20%). Найдорожчим на первинному ринку залишається Київ із середньою ціною $1 330 за м².

Про це свідчать дані аналітики DIM.RIA.

Читайте також:

Зазначається, що жовтень відзначився зниженням інтересу до первинного житла серед користувачів із усіх областей. Істотне зниження кількості зацікавлених користувачів у порівнянні з вереснем відбулося у Запорізькій та Харківській областях (-43% та -37% відповідно).

У жовтні на ринку вторинного житла збільшилась кількість пропозицій у Києві, Чернігівській, Рівненській, Запорізькій та Івано-Франківській областях. Порівняно з жовтнем 2023 року кількість пропозицій зросла здебільшого у західних областях України.

Аналітики також повідомляють, що ціна продажу однокімнатної квартири в жовтні коливалася в більшості областей у межах кількох відсотків, у той же час, порівняно з даними за жовтень 2023 р., вона переважно зростала. За місяць найбільше зростання показали Закарпатська (+9%) та Рівненська (+10%) області. Містом із найдорожчим житлом залишається Київ: у жовтні власники пропонували покупцям заплатити за однокімнатну квартиру в середньому $83,7 тис. Якщо розглядати столицю докладніше, найдорожчим є Печерський район із середньою ціною однокімнатної квартири $133,9 тис., а найбюджетнішим — Деснянський $43,8 тис.

Водночас, за даними, протягом місяця інтерес користувачів до вторинного житла також спадав, найсильніше у відсотковому значенні — у Запорізькій, Миколаївській та Чернігівській областях. Однак кількість відгуків користувачів у кожній області перевищувала кількість доданих об'яв. Співвідношення кількості оголошень про купівлю та кількість відгуків на них у жовтні у Києві склало 1:3, у Львівській області – 1:5, у Дніпропетровській – 1:4, на Одещині – 1:3, у Харківській – 1:6.

інфографіка
інфографіка / dom.ria.com

інфографіка
інфографіка / dom.ria.com

інфографіка
інфографіка / dom.ria.com

інфографіка
інфографіка / dom.ria.com

інфографіка
інфографіка / dom.ria.com

інфографіка
інфографіка / dom.ria.com

Раніше ми писали про те, що за літо та осінь 2024 року приватні будинки під Києвом впали у ціні на 15-20%. При цьому зменшення вартості та попиту на заміську нерухомість продовжується досі.

 



ТОП-Новини

x
Для зручності користування сайтом використовуються куки. Докладніше...
This website uses Cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more... Ознайомлений(а) / OK