Компанія Медведчука позивається до РФ щодо «вишок Бойка» – ЗМІ

20 червня 2022 року бурову платформу атакували українські військові, а 2023 року повернули під контроль України.
Компанія Медведчука позивається до РФ щодо «вишок Бойка» – ЗМІ
«Новые проекты» з орбіти Медведчука звернулися з позовною заявою, в якій просили стягнути 69,8 млн рублів «необґрунтованого збагачення» з російського державного «Чорноморнафтогаз» / Колаж: dengi.ua

Російська компанія «Новые проекты», пов'язана з обвинуваченим у державній зраді колишнім народним депутатом України Віктором Медведчуком, так і не змогла приступити до розробки та видобутку газу в Чорному морі біля окупованого Криму після атаки Збройних сил України по установці, яка мала пробурити свердловину для компанії влітку 2022 року. З того часу "Новые проекты" безуспішно позиваються до російської державної компанії "Чорноморнафтогаз" за повернення авансового платежу за буріння. Черговий суд програли напередодні Нового року.

Про це повідомляють журналісти проекту "Схеми" («Радіо свобода») з посиланням на ухвалу Дев'ятого арбітражного апеляційного суду Москви від 23 грудня 2024 року.

Читайте також:

Зазначається, що згідно з текстом документа, «Новые проекты» звернулися з позовною заявою, в якій просили стягнути 69,8 мільйона рублів «необґрунтованого збагачення» з російського державного акціонерного товариства «Чорноморнафтогаз». Це компанія-«клон» українського державного «Чорноморнафтогазу», яку російська окупаційна влада зареєструвала в Сімферополі після анексії Криму, надавши її активи. Російський «Чорноморнафтогаз» на замовлення афілійованої з Медведчуком компанії мав пробурити свердловину у захопленому Росією українському родовищі «Глибока» біля південного узбережжя окупованого Криму.

Повідомляється, що свої вимоги «Новые проекты» аргументували суду тим, що у 2021 році виплатили «Чорноморнафтогазу» 70,2 мільйона рублів авансу (включаючи податки) за послуги з буріння свердловини у захопленому українському газовому родовищі. Проте роботи так і не розпочалися. Спочатку, у серпні 2021 року, командування Чорноморського флоту РФ не погодило їх «у зв'язку з підвищеною інтенсивністю заходів бойової підготовки флоту», тож початок буріння перенесли на 2022-2023 роки.

«Наприкінці червня 2022-го ЗСУ атакували бурові платформи, і установка, яку найняли «Новые проекты», згідно з матеріалами справи, «зазнала руйнації внаслідок атаки супротивника, і непридатна для надання послуг. Таким чином, її руйнація є критичною перешкодою до виконання Договору». На цій підставі "Новые проекты" намагалися розірвати угоду та повернути вже сплачені кошти. Дев'ятий арбітражний апеляційний суд із цим не погодився, залишив у силі рішення попередньої інстанції та відхилив апеляційну скаргу», - пишуть журналісти.

Також повідомляється, що платформу, на якій "Новые проекты" планували бурити свердловину, у матеріалах судового засідання у Росії називають "установкою п'ятого покоління "Крим".

«Насправді йдеться про бурову платформу «Україна» (вона та СПБУ «Петро Годованець» більш відомі як «вишки Бойка», політичного соратника Медведчука), каже Петро Горобець, заступник голови українського державного «Чорноморнафтогазу», який контролював видобуток та розподіл газу із родовищ навколо Криму до початку збройної агресії РФ», - зазначає видання.

Як відомо, 20 червня 2022 року бурову платформу атакували українські військові, а 2023 року повернули під контроль України підрозділи Головного управління розвідки. Водночас Петро Горобець у коментарі журналістам зазначив, що «Новые проекты» тепер не мають можливості розпочати видобуток газу, оскільки Росія втратила контроль над усіма чотирма українськими буровими платформами в Чорному морі, а власних не має. Втім, користуватися цими родовищами поки не може і Україна, адже газові труби для транспортування вуглеводнів, що видобуваються, проходять через Крим, що знаходиться зараз під російською окупацією.

Видання нагадує, що російська компанія «Новые проекты» фігурувала у підозрі Служби безпеки України та Офісу генерального прокурора Віктору Медведчуку щодо «незакінченого замаху на пограбування національних цінностей на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим». Прокуратура інкримінувала Віктору Медведчуку передачу Росії відомостей та документації для незаконного видобутку нафти та газу в одному із захоплених кримських родовищ. Факти про це вперше оприлюднили журналісти проекту Схеми (Радіо Свобода) у жовтні 2018 року.

«Тоді журналісти встановили, що в анексованому Росією Криму підводну ділянку «Глибоке» нафтогазове родовище у Чорному морі віддали приватній компанії «Новые проекты», директор якої є бізнес-партнером родини Віктора Медведчука. За півроку після виходу цього журналістського розслідування "Новые проекты" потрапили під дію санкцій США», - наголошують "Схеми".

Крім того, зазначається, що в травні 2021 року Служба безпеки України оприлюднила записи телефонних розмов, датовані березнем-жовтнем 2015 року. На них чоловік із голосом, схожим на голос Віктора Медведчука, обговорює із чоловіком, голос якого схожий на голос тодішнього заступника глави уряду Російської Федерації Дмитра Козака, можливість отримання ліцензії на видобуток газу на захопленому українському родовищі компанією «Новые проекты». Ліцензію на розробку та видобуток вуглеводнів з анексованого чорноморського родовища цієї компанії видав особистим розпорядженням тодішній глава уряду Російської Федерації Дмитро Медведєв.

Схема зв'язку директора «Новых проектов» з родиною Медвечука-Марченко
Схема зв'язку директора «Новых проектов» з родиною Медвечука-Марченко / radiosvoboda.org/a/skhemy

Раніше ми писали про те, що Вищий антикорупційний суд (ВАКС) вирішив заборонити реалізацію заарештованого майна, пов'язаного з колишнім народним депутатом та зрадником Віктором Медведчуком, зокрема, об'єкти, які вже були реалізовані АРМА через систему Prozorro.Продажі.



ТОП-Новини

x
Для зручності користування сайтом використовуються куки. Докладніше...
This website uses Cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more... Ознайомлений(а) / OK