Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, (НКРЕКП) запровадила зміни в підході до визначення мінімального розміру річної замовленої потужності для побутових споживачів, яким газопостачання припинено повністю або частково. З 1 жовтня зменшиться мінімальна вартість доставки газу, проте не для всіх. Про це повідомляє "ГазПравда".
Так, з 1 жовтня 2023 року при визначенні мінімальних обсягів річної замовленої потужності буде враховуватися лише функціонуюче газове обладнання побутового споживача, що не було опломбоване.
Фахівці пояснили, що мінімальний розмір річної замовленої потужності - це той мінімум, відповідно до якого розраховується мінімальна місячна плата за розподіл газу, яку має платити споживач, навіть якщо не користується газом. Що більше в споживача приладів, то вищий мінімальний розмір річної замовленої потужності та платіж.
Чинні мінімальні розміри річної замовленої потужності:
- 39 куб. м - для побутових споживачів, які використовують газ тільки для приготування їжі;
- 126 куб. м - для побутових споживачів, які використовують газ для підігріву води та приготування їжі;
- 314 куб. м - для побутових споживачів, які використовують газ комплексно, зокрема для опалення.
"Якщо у вашій оселі є, наприклад, газові плита, котел і колонка, то менше платити за розподіл ви зможете лише, якщо опломбуєте якийсь із приладів. Це означає, що прилад виведуть з експлуатації, ним неможливо буде скористатися без повторного візиту газівників, котрі знімуть пломбу", - йдеться в повідомленні.
Зазначається, що нововведення НКРЕКП будуть актуальні, наприклад, для власників дач, у яких люди не збираються зимувати. Тоді як в оселі, де люди житимуть узимку, пломбувати котел буде недоречно.
Раніше ми писали, що регулятор змінив підхід до визначення мінімальної плати за розподіл газу для побутових споживачів.