Плата за доставку газу: що зміниться для українців з 1 жовтня

З 1 жовтня по-новому розраховуватимуть платіжки за транспортування газу.
Плата за доставку газу: що зміниться для українців з 1 жовтня
Ілюстративне фото / depositphotos.com

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, (НКРЕКП) запровадила зміни в підході до визначення мінімального розміру річної замовленої потужності для побутових споживачів, яким газопостачання припинено повністю або частково. З 1 жовтня зменшиться мінімальна вартість доставки газу, проте не для всіх. Про це повідомляє "ГазПравда".

Читайте також:

Так, з 1 жовтня 2023 року при визначенні мінімальних обсягів річної замовленої потужності буде враховуватися лише функціонуюче газове обладнання побутового споживача, що не було опломбоване.

Фахівці пояснили, що мінімальний розмір річної замовленої потужності - це той мінімум, відповідно до якого розраховується мінімальна місячна плата за розподіл газу, яку має платити споживач, навіть якщо не користується газом. Що більше в споживача приладів, то вищий мінімальний розмір річної замовленої потужності та платіж.

Читайте також:

Чинні мінімальні розміри річної замовленої потужності:

  • 39 куб. м - для побутових споживачів, які використовують газ тільки для приготування їжі;
  • 126 куб. м - для побутових споживачів, які використовують газ для підігріву води та приготування їжі;
  • 314 куб. м - для побутових споживачів, які використовують газ комплексно, зокрема для опалення.

"Якщо у вашій оселі є, наприклад, газові плита, котел і колонка, то менше платити за розподіл ви зможете лише, якщо опломбуєте якийсь із приладів. Це означає, що прилад виведуть з експлуатації, ним неможливо буде скористатися без повторного візиту газівників, котрі знімуть пломбу", - йдеться в повідомленні.

Читайте також:

Зазначається, що нововведення НКРЕКП будуть актуальні, наприклад, для власників дач, у яких люди не збираються зимувати. Тоді як в оселі, де люди житимуть узимку, пломбувати котел буде недоречно.

Раніше ми писали, що регулятор змінив підхід до визначення мінімальної плати за розподіл газу для побутових споживачів.ТОП-Новини

x
Для зручності користування сайтом використовуються куки. Докладніше...
This website uses Cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more... Ознайомлений(а) / OK