"Складний, але необхідний крок": у Міненерго пояснили підвищення тарифу на світло

За середнього щомісячного споживання електроенергії в обсязі 170 кВт-год платіжка за електроенергію зросте на 285 грн.
"Складний, але необхідний крок": у Міненерго пояснили підвищення тарифу на світло
Ілюстративне фото / Getty Images

На засіданні 31 травня Кабінет Міністрів України схвалив рішення про продовження дії положення про покладання спеціальних обов'язків (ПСО) на учасників ринку електроенергії, згідно з яким встановлюється єдина фіксована ціна для індивідуальних та колективних побутових споживачів на рівні 4,32 грн/кВт-год до 30 квітня 2025 року. Про це повідомив міністр енергетики Герман Глущенко.

Читайте також:

"Підвищення тарифу - це складний, але необхідний крок. Мета - не залишитися без світла, втримати систему. Нас чекає масштабна реконструкція, яка потребує величезних сил і коштів. Весь цей час триває ремонтна кампанія на об’єктах генерації, розподілу та передачі. На жаль, розуміємо, що обстріли об'єктів енергетики з боку ворога будуть продовжуватись, і маємо задіяти всі можливі ресурси", - сказав він.

Також протягом опалювального періоду (з 1 жовтня 2024 року по 30 квітня 2025 року) передбачено пільговий тариф для споживачів, які використовують електроопалювальні установки, на рівні 2,64 грн/кВт-год (при споживанні ними в цей період до 2000 кВт-год електроенергії на місяць).

Читайте також:

При цьому "нічний тариф" (при встановленому відповідному двозонному лічильнику) складатиме 2,16 грн за кВт-год.

За словами міністра, тарифи поки що залишилися б незмінними, якби РФ систематично не руйнувала енергетичну інфраструктуру України.

Галущенко зазначив, що ціна на світло в розмірі 2,64 грн покривала лише третину реальної вартості електроенергії.

Читайте також:

"Державна підтримка має бути справедливою і спрямованою на тих, хто дійсно її потребує. Ті, хто не може дозволити оплачувати послуги з електропостачання за новим тарифом, будуть отримувати допомогу від держави - адресні субсидії", - наголосив очільник Міненерго.

Зазначається, що за середнього щомісячного споживання електроенергії в обсязі 170 кВт-год платіжка за електроенергію зросте на 285 грн.

Раніше ми писали, що в Україні підвищили вартість електроенергії для населення. З 1 червня 2024 року єдиний тариф становитиме 4,32 грн/кВт-год. ТОП-Новини

x
Для зручності користування сайтом використовуються куки. Докладніше...
This website uses Cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more... Ознайомлений(а) / OK