В Україні змінився розмір пенсійного збору при першій реєстрації легкового авто

Розмір податку залежить від розміру прожиткового мінімуму.
В Україні змінився розмір пенсійного збору при першій реєстрації легкового авто
Ілюстративне фото / depositphotos.com

З 1 січня 2023 року змінилися розміри вартості збору на обов'язкове державне пенсійне страхування при першій реєстрації легкових автомобілів на території України. Про це повідомили в Головному сервісному центрі МВС.

Зазначається, що розмір податку залежить від розміру прожиткового мінімуму. Зараз він становить 2684 грн, що на 203 грн більше, ніж було у 2022 році.

Читайте також:

Відповідно до законодавства при першій державній реєстрації в Україні легкового автомобіля фізичні особи сплачують збір на обов’язкове державне пенсійне страхування. Тобто при покупці легковика в автосалоні або ввезеного з-за кордону, крім визначених випадків, є обов’язковий пенсійний збір.

Розмір пенсійного збору встановлюється так:

  • 3% - якщо вартість авто не перевищує 165 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня звітного року;
  • 4% - якщо вартість легкового автомобіля перевищує 165, але не перевищує 290 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня звітного року;
  • 5% - якщо об’єкт оподаткування перевищує 290 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня звітного року.

Читайте також:

"Об’єктом оподаткування є вартість автомобіля, визначена відповідно до договору купівлі-продажу, договору міни, довідки органів митної служби, акта експертної оцінки вартості автомобіля, інших документів, що підтверджують цю вартість", - йдеться в повідомленні.

Отже, з 1 січня при першій реєстрації автомобіля на території України незалежно від того, нова машина чи вживана, необхідно сплатити визначену вартість збору на обов’язкове державне пенсійне страхування за такими розрахунками залежно від вартості легкового автомобіля без урахування податку на додану вартість:

  • не перевищує або дорівнює 442 860 грн - сплачується 3%;
  • більше ніж 442 860 грн, але не перевищує або дорівнює 778 360 грн - сплачується 4%;
  • більше ніж 778 360 грн - сплачується 5%.

Раніше ми писали, що з 14 грудня 2022 року в Україні змінюється алгоритм реєстрації та перереєстрації транспортних засобів.ТОП-Новини

x
Для зручності користування сайтом використовуються куки. Докладніше...
This website uses Cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more... Ознайомлений(а) / OK