В Україні можуть запровадити акцизний податок на солодкі газовані напої

За попередніми розрахунками, за рахунок акцизного податку на солодкі газовані напої планується додатково залучити 6 млрд грн.
В Україні можуть запровадити акцизний податок на солодкі газовані напої
Ілюстративне фото / depositphotos.com

В Україні планують запровадити акцизний податок на солодкі газовані напої. У Верховній Раді зареєстровано два законопроєкти: №9032-1 та №9033-1. Про це повідомила пресслужба Апарату ВР.

Так, законопроєкт №9032-1 вносить зміни до Податкового кодексу. На мінеральні та газовані води з додаванням цукру та інших підсолоджувачів, ароматичних речовин встановлюється ставка податку в розмірі 0,1 євро (4 грн) на один літр напою.

Читайте також:

Законопроєкт №9033-1 визначає, що 50% виручених коштів спрямовуються на реалізацію програм профілактики та лікування захворювань, які виникають від регулярного вживання солодких газованих напоїв. Ще 50% буде спрямовано на програму дитячого харчування в школах.

"Головна мета законопроєктів - зменшити кількість українців, які регулярно вживають солодкі газовані напої. Відповідно менше наших громадян захворіють на діабет чи захворювання кишково-шлункового тракту. А також спрямувати кошти від нового податку на лікування таких захворювань", - йдеться в повідомленні.

Читайте також:

На зустрічі щодо введення акцизного податку, яку ініціювала Американська торговельна палата, представники виробників солодких газованих напоїв відзначили, що через війну значно скоротилися обсяги виробництва. За їхніми словами, ринок безалкогольних напоїв за 2022 рік впав на 40%, а продукція подорожчала на 41%. 

Крім того, вони застерігають від можливих корупційних ризиків, коли інспектор перевірятиме вміст цукру в напої, та стверджують, що запровадження подібних податків в інших країнах не призводить до зменшення кількості хворих.  

Читайте також:

Як зазначив голова Комітету з питань здоров'я нації Михайло Радуцький, введення акцизного податку на солодкі газовані напої - це узгоджена позиція команди Президента. Він наголосив, що є позитивні приклади впровадження такого акцизу.

"Є рекомендації ВООЗ щодо запровадження акцизу на солодкі газовані напої, є приклади країн, де такий податок зменшував кількість хворих на діабет та серцево-судинні захворювання, ожиріння. Наприклад, у Мексиці податок призвів до зменшення на 39% кількості дітей, які страждають від ожиріння. А у Великій Британії податок змусив виробників зменшити рівень цукру в солодкій газованій воді вдвічі, щоб не сплачувати додаткові кошти до бюджету", - розповів Радуцький.

Він додав, що пропонується мінімальна ставка акцизу.

Читайте також:

"Ми пропонуємо встановити акцизний збір у розмірі 0,1 євро на літр такого напою. Наприклад, у Бельгії він складає 0,53 євро, у Польщі - 0,19 євро. Тобто це мінімальний розмір акцизу. Це невеликі гроші, якщо брати за одну пляшку, але колосальна сума для бюджету НСЗУ та реформи здорового шкільного харчування", - сказав голова Комітету.

За попередніми розрахунками, за рахунок акцизного податку на солодкі газовані напої планується додатково залучити 6 млрд грн, які підуть на лікування захворювань та здорове харчування в школі.

Раніше ми писали, що за результатами 2022 року вартість імпортованих алкогольних та безалкогольних напоїв в Україну становила 490 млн дол. США, що на 32% менше від показника 2021 року (719 млн дол. США).ТОП-Новини

x
Для зручності користування сайтом використовуються куки. Докладніше...
This website uses Cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more... Ознайомлений(а) / OK