Податок на нерухомість в Україні: скільки доведеться заплатити за "зайві" метри

Скільки доведеться платити за "зайві" квадратні метри нерухомості у 2024 році.
Податок на нерухомість в Україні: скільки доведеться заплатити за "зайві" метри
Ілюстративне фото / depositphotos.com

Українцям, які володіють квартирою чи будинком із площею понад 60 кв. м та 120 кв. м відповідно, доведеться заплатити податок на нерухомість. Про це повідомили в Державній податковій службі.

Читайте також:

Платниками податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, є фізичні та юридичні особи, зокрема нерезиденти, які є власниками об'єктів житлової та нежитлової нерухомості.

За об'єкти житлової нерухомості податок для фізичних осіб розраховується за площу, що перевищує:

  • для квартир - 60 кв. метрів;
  • житлових будинків - 120 кв. метрів;
  • різних типів житлової нерухомості, зокрема їхніх часток - 180 кв. метрів.

Читайте також:

Ставка податку на нерухомість встановлюється органами місцевого самоврядування залежно від типу об'єктів та їхнього місцезнаходження у відсотках до мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня звітного року, та не може перевищувати 1,5% за 1 кв. метр.

Оскільки у 2024 році податок нараховується за звітний 2023 рік, то ставка податку розраховується, виходячи з мінімальної заробітної плати, встановленої на 01.01.2023, яка складала 6700 гривень. Таким чином максимальна ставка за метр квадратний не може перевищувати 100,5 грн (6700 * 1,5%).

Читайте також:

"Отже, сума податку залежить від ставки податку, встановленої відповідною місцевою радою за місцезнаходженням кожного об'єкта нерухомості та загальної площі таких об'єктів", - йдеться в повідомленні.

За наявності у власності платника податку об'єкта (об'єктів) житлової нерухомості, зокрема його частки, загальна площа якого перевищує 300 квадратних метрів (для квартири) та/або 500 квадратних метрів (для будинку), сума податку збільшується на 25 000 гривень на рік за кожен такий об'єкт житлової нерухомості (його частку).

Читайте також:

Податкове зобов'язання з податку сплачується фізичними особами протягом 60 днів із дня вручення податкового повідомлення-рішення.

Раніше ми писали, що в Україні продовжать стягувати плату за землю та податок на нерухомість із фізичних і юридичних осіб на територіях, де ухвалене рішення про обов'язкову евакуацію населення.ТОП-Новини

x
Для зручності користування сайтом використовуються куки. Докладніше...
This website uses Cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more... Ознайомлений(а) / OK