Податкова служба може знайти неоподатковувані доходи українців для їх подальшого стягнення завдяки програмі "Національний кешбек". Ключовим захистом, який давав можливість не сплачувати податок на звичайні перекази між рахунками та картками для більшості людей, була банківська таємниця.
Про це пише LIGA.net.
Видання зазначає, що стаття 60 Закону про банки та банківську діяльність фіксує, що Державна податкова служба (ДПС) не має інформації про доходи громадян і може отримати такі дані або на податковій перевірці, або за рішенням суду. Це означає, що фактично податковий інспектор не може зайти на рахунок ні фізичної особи, ні юридичної особи, ні ФОП і не може знати, скільки вони заробляють доти, доки не проведе обґрунтовану перевірку.
Водночас, повідомляється, що вже є спроби протестувати, як може відбуватися відкриття банківської таємниці без цього. Наприклад, під час запровадження програми "Національний кешбек".
«Зокрема, згідно з постановою Кабміну №952, якою впроваджується Нацкешбек, всі, хто відкриває картку для отримання кешбеку в банку, погоджуються, що до неї матиме доступ ДПС і щодо неї не діятиме норма Закону про банківську таємницю. Щоправда, тут йдеться виключно про картку, яка використовується у програмі "Національний кешбек" без поширення на інші рахунки та картки» - пише видання.
Раніше ми писали про те, що Нацбанк рекомендував банкам боротися з ухилянтами від сплати податків, які використовують штучний розподіл ведення бізнесу юридичної особи через ФОП, які мають право застосовувати спрощену систему оподаткування.