МВФ вимагав від України підвищення податку на додану вартість (ПДВ), але уряду вдалося зняти цю умову для отримання траншу від Фонду. Однак до цієї ідеї можуть повернутись у разі непередбачених обставин.
Про це повідомляє LIGA.net із посиланням на інтерв'ю міністра фінансів Сергія Марченка на УТ-2.
Наголошується, що Міжнародний валютний фонд хотів зробити підвищення ПДВ обов'язковою умовою для продовження кредитної допомоги Україні.
"Вересень місяць, місія МВФ. Вони кажуть: prior action – підвищення ПДВ. Це означає, що ви отримуєте кошти тільки після того, як піднімете ПДВ. [А в Україні] була політична домовленість ПДВ на цьому етапі не піднімати, і ця політична домовленість знаходило достатню кількість голосів [у Верховній Раді]", - заявив Сергій Марченко.
Повідомляється, що, за словами чиновника, якби МВФ не відмовився від цієї вимоги, Україна б його провалила. При цьому у меморандумі між Україною і МВФ вказано, що підвищення основної ставки ПДВ залишається потенційним джерелом додаткових надходжень і посідає центральне місце у плануванні на випадок непередбачуваних обставин. А сам міністр пожартував, що "десять разів подумає", перш ніж повертатися до теми нового підвищення податків.
"Це дуже чутливе та складне питання. І я стежу за подіями в інших країнах: якщо подивитися, чому змінили уряд Франції, якщо згадаєте історію міністра фінансів Лінднера – у будь-якій країні це дуже боляче, неприйнятно. Для президента [Зеленського] прийняти це рішення було дуже непросто, і я дуже вдячний, що це рішення знайшло його підтримку", - наголосив Марченко.
Раніше ми писали про те, що з 1 січня 2025 року реквізити рахунків для сплати податків, зборів, платежів та сум єдиного внеску не змінювалися.