АЗС збільшили сплату податків у 2 рази: хто з топ-мереж заплатив більше

За 2024 рік, незважаючи на зниження продажів, український заправний бізнес приніс до бюджету майже 10 млрд гривень.
engin akyurt / unsplash.com
engin akyurt / unsplash.com

Десятка найбільших мереж українських АЗС у 2024 році сплатили в 2 рази більше податків, ніж роком раніше. Так, податкові надходження збільшилися на 5,1 млрд грн з 4,7 до 9,8 млрд. При цьому минулого року спостерігалося зниження продажів на 2,9%.

Про це пише директор консалтингової групи "А-95" Сергій Куюн у своєму Фейсбук.

Читайте також:

Він зазначає, що на ТОП-10 мереж за кількістю заправних станцій припадає 54% продажів пального в країні. При цьому під податками розуміється ПДВ (без ПДВ на імпорт), податок на прибуток, ПДФО та ЄСВ.

Експерт наводить статистику за видами податків:

  • ПДВ - 4,2 млрд або втричі більше за показник 2023 року (1,4 млрд грн). Серед іншого пояснюється дією пільгової ставки ПДВ 7% за І півріччя 2023-го. Тим часом за мережами динаміка зростання вкрай нерівномірна: від 8,92% у БРСМ до 2,5 раза в UPG і 3 рази в KLO.
  • Податок на прибуток - зростання в 1,5 раза до 2,2 млрд грн. Знову ж таки зростання від 13% у ОККО до 2 разів у WOG і UPG і в 7,5 раза - у МОТТО. KLO і Avantage 7 показали зменшення прибутку.
  • Зарплатні податки ПДФО+ЄСВ - більше на 85% або на 1,6 млрд грн, до 3,4 млрд грн. Середній офіційний оклад за ТОП-50 збільшився за рік з 11 853 до 17 482 грн/міс. найбільше "конверти" схудли в Avantage 7 і БРСМ, які збільшили офіційні оклади вдвічі.

"Висновок. Ринок пального демонструє хорошу динаміку сплати податків за всіма пунктами, включно з такими проблемними як податок на прибуток і зарплатні податки. Збільшення сплати податків відбулося переважно через тиск з боку податкової служби, народних депутатів, експертного середовища. Проте зберігається великий розрив між лідерами та аутсайдерами платників податків на паливному ринку, що, по-перше, вказує на втрати бюджету 2024 року і, по-друге, на потенціал збільшення бюджетних надходжень поточного року", - написав Сергій Куюн.

Куюн також повідомив, що, за оцінками Консалтингової групи А-95, йдеться про 6 млрд грн, а точніше про 12 млрд грн. Тому що ще не пізно спитати за 6 млрд, які АЗС не сплатили у 2024-му, а також пора зосередитися на тому, щоб ці 6 млрд пішли до бюджету цього року.

"Я вже не кажу про те, що, з огляду на ситуацію, було б правильно запитати з декого і за 2023 рік. І за 2022-й, коли, зокрема, через трансферне ціноутворення закордон було виведено сотні мільйонів доларів", - наголосив аналітик.

інфографіка
інфографіка / facebook.com/SerhiiKuiun

Раніше ми писали про те, що в січні 2025 року до державного бюджету України надійшло понад 735 млн грн податків і зборів від організаторів азартних ігор, що на 74,2% більше, ніж за аналогічний період 2024 року, і в 134 рази перевищує рівень січня 2021 року.



ТОП-Новини

x
Для зручності користування сайтом використовуються куки. Докладніше...
This website uses Cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more... Ознайомлений(а) / OK