Плата за землю: податкові надходження за два місяці зросли на 13%

Найбільшу суму плати за землю - 90% - сплатили юридичні особи.
Ілюстративне фото / depositphotos.com
Ілюстративне фото / depositphotos.com

У січні-лютому 2025 року місцеві бюджети отримали понад 6,6 млрд грн плати за землю. Податкові надходження зросли на 13% або на 0,75 млрд грн порівняно з відповідним періодом минулого року (5,85 млрд гривень). Про це повідомила пресслужба Державної податкової служби.

Читайте також:

Найбільшу суму плати за землю - 90% або майже 5,97 млрд грн - сплатили юридичні особи. Порівняно з відповідним періодом минулого року це на 12,69% або на 0,67 млрд грн більше.

Фізичні особи поповнили місцеві скарбниці на 0,63 млрд грн, що на рівні показника відповідного періоду минулого року.

Серед лідерів у сплаті податку:

  1. Дніпропетровщина - 1,16 млрд грн.
  2. Київ - 1,01 млрд грн.
  3. Львівщина - 461,61 млн гривень.

Читайте також:

У відомстві нагадали, що плата за землю - обов'язковий платіж у складі податку на майно. Він включає в себе земельний податок або орендну плату за земельні ділянки державної і комунальної власності. 

Згідно з нормами Податкового кодексу України власники землі та землекористувачі сплачують плату за землю з дня виникнення (державної реєстрації) права власності або права користування земельною ділянкою. 

Читайте також:

У разі припинення права власності або права користування земельною ділянкою плата за землю сплачується за фактичний період перебування землі у власності чи користуванні в поточному році.

Раніше ми писали, що близько 900 українців офіційно задекларували доходи від здачі майна в оренду за 2024 рік. Загальна сума податків до сплати перевищує 16 млн грн.



ТОП-Новини

x
Для зручності користування сайтом використовуються куки. Докладніше...
This website uses Cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more... Ознайомлений(а) / OK