Кабінет Міністрів України схвалив законопроєкт про оподаткування винагороди за працю військовополонених. Про це повідомила пресслужба Рахункової палати.
Йдеться про законопроєкт "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо відображення в податковому розрахунку сум податку на доходи фізичних осіб та військового збору, нарахованих на винагороду за працю військовополонених".
Раніше аудитори встановили, що порядок складання та подання податкової звітності щодо податків та зборів, які нараховуються на винагороду за працю військовополонених, не був урегульованим. Тож Міністерству фінансів та Міністерству юстиції рекомендували усунути ці прогалини.
Запропонованими змінами до Податкового кодексу передбачено, що військовополонені (особи, які мають право на цей статус відповідно до Женевської конвенції про поводження з військовополоненими і Додаткового протоколу до Женевських конвенцій) будуть визначені окремою категорією фізичних осіб - нерезидентів України.
При цьому податкові агенти (табори для тримання військовополонених, установи виконання покарань і слідчі ізолятори) будуть зобов'язані відображати в податковому розрахунку загальну суму нарахованих доходів військовополоненим і загальну суму утриманого податку.
"Належний облік витрат на забезпечення системи утримання військовополонених є важливим з огляду на відповідальність і підзвітність уряду перед українськими платниками податків. Крім того, витрати на утримання цієї категорії осіб можуть стати частиною фінансових претензій України до держави-агресора в майбутньому. Ми маємо бути певні, що вони документально підтверджені та обґрунтовані", - зазначив член Рахункової палати Кирило Клименко.
Раніше ми писали, що Кабінет Міністрів України виділив із резервного фонду держбюджету Міністерству юстиції 34,05 млн грн на ремонт одного з таборів для утримання полонених росіян.