Платформа OnlyFans залишається затребуваним способом заробітку серед українців, і деякі моделі офіційно декларують свої доходи, у такий спосіб сплачуючи податки і підтримуючи бюджет країни. Це порушує питання: чи можливо зареєструвати ФОП і платити єдиний податок замість стандартної ставки в 23% (18% ПДФО + 5% військовий збір)?
Про це пишуть Новини.LIVE, передають Dengi.ua .
Видання розібралося, чи мають право автори контенту на OnlyFans оформити ФОП і яку групу та КВЕДи (коди ведення економічної діяльності - ред.) обрати моделям.
- Оформлення ФОП: що потрібно знати
Зазначається, що державна податкова служба України допускає можливість ведення діяльності на платформі OnlyFans через реєстрацію фізичної особи-підприємця. Однак це дозволено лише за умови, що створюваний і поширюваний контент не порушує чинного законодавства.
Як повідомила бухгалтерка Олександра Лицар, вона надіслала офіційний запит до податкової служби й отримала відповідь:
"Фізичні особи-підприємці, які здійснюють діяльність моделі на платформі OnlyFans, мають право перебувати на спрощеній системі оподаткування за умови дотримання норм п.п. 291.5.1 п. 291.5 ст. 291 Податкового кодексу".
При цьому для легального ведення бізнесу необхідно коректно обрати КВЕДи та відповідну групу єдиного податку, своєчасно подавати звітність, фіксувати доходи, а також використовувати банківський рахунок, відкритий спеціально для підприємницької діяльності, а не особисту картку.
- Відповідна група оподаткування та вибір КВЕДів
Повідомляється, що моделям OnlyFans найвигідніше використовувати третю групу спрощеної системи оподаткування. Вона дає змогу отримувати дохід до 9 336 000 грн на рік і передбачає виплату 6%: з них 5% становлять єдиний податок, а 1% - військовий збір. До оформлення ФОП доходи оподатковуються за загальною системою, що передбачає утримання 23% від заробленого.
Як пише видання, що стосується видів діяльності (КВЕДів), їх слід підбирати залежно від формату створюваного контенту. Якщо робота не пов'язана з відео, підійде код 58.19 - "Інші види видавничої діяльності". За наявності відеопродукції варто використовувати 59.11 - "Виробництво кіно- та відеофільмів, телепередач".
У свою чергу адвокат Богдан Янків також рекомендує розглянути такі КВЕДи:
- 74.20 - "Діяльність у сфері фотографії" (як основний);
- 74.90 - "Інша професійна, наукова та технічна діяльність";
- 90.01 - "Театральна та концертна діяльність";
- 90.03 - "Індивідуальна художня діяльність";
- 63.91 - "Діяльність інформаційних агентств";
- 85.59 - "Інші види освіти".
Також наголошується, що під час вибору кодів важливо упевнитися, що вони точно відображають суть діяльності на OnlyFans і не потрапляють під заборонені для спрощеної системи види діяльності, як-от організація азартних ігор, фінансове посередництво, поштові послуги або гастрольна діяльність.
Раніше Dengi.ua повідомляли про те, що в Україні 350 моделей OnlyFans подали декларації про майновий стан і доходи , задекларувавши 305,4 млн грн доходу та сплативши 59 млн грн ПДФО і військового збору.
Також Dengi.ua писали, що компанія Fenix International Ltd, , яка володіє платформою OnlyFans, обговорює можливий продаж бізнесу , що спеціалізується на контенті для дорослих, консорціуму інвесторів, а передбачувана вартість угоди становить близько 8 мільярдів доларів.