Кабінет Міністрів планує розширення програми Дія.City на діяльність наукових парків, що стане важливим кроком у розвитку наукомістких галузей економіки.
Про це повідомляє прес-служба Кабміну з посиланням на слова прем'єр-міністра Дениса Шмигаля.
За його словами, що Дія.City постійно вдосконалюється і нещодавно цей простір став доступним для невеликих стартапів. Зокрема, йдеться про виробників біонічних протезів, які отримали можливість стати його резидентами.
«Я впевнений, що наше майбутнє, майбутнє нашої країни напряму пов’язане за ІТ-технологіями. Тому Уряд робить все можливе, щоб українські ІТ-компанії працювали стабільно, а в країні з’являлися нові технологічні бізнеси», – зазначив Денис Шмигаль.
Прем'єр також повідомив, що метою відкриття простору Дія.City було підвищення активності технологічних компаній в Україні, створення привабливих умов роботи як для технологічних гігантів, так і для стартапів.
«Відразу після російського вторгнення ми дозволили defense-tech компаніям заходити в Дія.City. До 2022 року таких компаній в Україні було близько двадцяти. А сьогодні лише в Дія.City їх уже понад 240. За короткий час створили в Україні принципово новий технологічний ринок. І це рішення стало одним із факторів нашої обороноздатності», — наголосив прем'єр.
Крім того, він повідомив, що ІТ-сектор є найбільшим експортером послуг в Україні та посідає друге місце у загальній структурі українського експорту після агропродукції.
«За підсумками минулого року експортна виручка ІТ-послуг становила 6,4 млрд доларів. Це і є посилення нашої економічної стійкості», - сказав Шмигаль.
За його словами, пріоритетом має стати розвиток штучного інтелекту (ШІ) для модернізації ключових сфер виробництва.
«Штучний інтелект – це те, що додасть Україні прискорення. Прагнемо впроваджувати цю технологію в усі ключові сфери: управління, освіта, медицина, бізнес. Особливий акцент на AI-озброєнні: від формування так званих дронових «роїв» до нових інформаційних систем для якісної аналітики поля бою. Також актуальним є використання штучного інтелекту в боротьбі із кіберзагрозами та російською пропагандою", - зазначив голова уряду і наголосив, що до 2030 року Україна має намір увійти до трійки країн світу за рівнем інтеграції та впровадження рішень на основі штучного інтелекту.
Раніше ми писали про те, що українське представництво японського технологічного гіганта Rakuten Viber стало резидентом Дія.City.